02.02.2009 - (tes) - Brno - str. 01

Mohli vojáci řidičku zachránit?

 

Znojmo - Rakouská policie intenzivně vyšetřuje havárii na dálnici A22 z minulého čtvrtka. Zemřela při ní žena ze Znojma. Tamní média považují za jisté, že za nehodu může rakouská armáda. Vojáci totiž odpálili dýmovnici příliš blízko silnice, v kouři pak do sebe narazilo několik aut.
Pozůstalí Češky Iriny Lohnické ze Znojma, která při srážce šesti aut zahynula, mohou podle deníku Kurýr žádat od státu vysoké odškodné. Není však dosud jasné, zda to udělají. Po dvaatřicetileté ženě zůstala šestiletá dcera, která byla minulý týden na testech DNA, aby se potvrdila totožnost ženy z ohořelého auta.
Příčinou smrti Lohnické bylo zlomení páteře po nárazu jejího vozu do jiného auta. Policie zjišťuje, jestli byla Lohnická mrtvá ještě dříve, než auto začalo hořet, a zda by jí včasná pomoc zachránila život. Vojáci totiž až několik dní po nehodě vypověděli, že nárazy aut slyšeli, velitelé jim ale zakázali jít na pomoc. „Vojáci, kteří neposkytli zraněným na dálnici první pomoc, budou pravděpodobně obžalováni. Státní zástupce ještě čeká na výsledky expertiz,“ píše deník Kurýr.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno