03.03.2009 - RADEK DUCHOŇ - Kraj Karlovarský - str. 03

Postaví další část rychlostní silnice

 

SILNICE DO PRAHY Stavbaři už se pomalu chystají na další úsek rychlostní silnice. Tentokrát začnou stavět její část mezi Bošovem a Lubencem na samotných hranicích Karlovarského kraje. Poprvé se tak dělníci dostanou do Ústeckého kraje.

Karlovarský kraj - Tisíce stromů a keřů museli pokácet dělníci kolem silnice I/6 u Bošova na hranicích Karlovarského kraje. Začne se zde totiž letos stavět další úsek rychlostní silnice R6 právě mezi Bošovem a Lubencem, konkrétně část R6 navazující na obchvat Lubence. Poprvé se tak stavbaři dostanou do Ústeckého kraje, kde na ně čeká celkem asi dvacetikilometrový úsek.
„Pokáceli jsme stromy, keře a odvážíme dřevo,“ potvrdil včera jeden z dělníků na silnici u Bošova. „Budeme muset vytahat pařezy. Stavět se zde má začít letos. Kdy přesně? To nevím,“ dodal muž.
Bošov a Lubenec dělí šest kilometrů. Nyní probíhá výběrové řízení na firmu, která se o novou silnici postará. Podle silničářů může být smlouva s dodavatelem podepsaná už do měsíce. Podmínkou je, aby se našly peníze. A kolik? Potřeba je 1,64 miliardy korun.

Staví se mezi Kamenným Dvorem a Tisovou Po rychlostní silnici R6 mohou motoristé jezdit od hraničního přechodu se sousedním Německem až po Kamenný Dvůr na Chebsku. Hotový je také průtah Karlovými Vary. Podle ředitele Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech Radomila Havrdy začne část komunikace, právě mezi Kamenným Dvorem a Tisovou, sloužit pravděpodobně už v červnu. Zatím ale pouze z poloviny. Druhý dvoupruh stavbaři zprovozní v červnu roku 2010.
„Náklady na výstavbu tohoto úseku jsou 2,4 miliardy korun. Prostavěná je asi polovina,“ řekl Havrda.
Dalším rozestavěným úsekem je silnice mezi Tisovou a Sokolovem. Zde firmy prostavěly asi sto milionů korun. Celkem se zde počítá s náklady ve výši 2,5 miliardy korun bez daně. Hlavní práce tu začnou na jaře. Úsek bude podle plánu dokončený v roce 2011.
Do roku 2011 bude rovněž dostavěná část této komunikace mezi Sokolovem a Novým Sedlem. „Soutěž na dodavatele proběhla, na jaře by se mohlo začít stavět,“ řekl Radomil Havrda. Předpokládané náklady na 7,5 kilometru dlouhý úsek se zde pohybují kolem dvou a půl miliardy korun. Zajímavostí je deset mostů a dvě mimoúrovňové křižovatky.

U Nového Sedla pouze ve dvou pruzích V plném proudu je stavba části silnice R6 mezi Novým Sedlem a Jenišovem. Řidiči musí při výjezdu z Nového Sedla dávat velký pozor. Původně třípruh je zde omezený na pruhy dva a na silnici je často nános bahna z projíždějících zejména nákladních automobilů. Prostavěných je zhruba 700 milionů z celkové 1,9 miliardy korun. Stavbaři mají v příštím roce otevřít polovinu tohoto úseku. Celý má řidičům začít sloužit v roce 2010 nebo na začátku roku 2011. Zajímavostí je most přes údolí Loučského potoka a železnici.

Celá R6 má rok zpoždění Pro kraj životně důležitá a páteřní čtyřproudá komunikace R6 mezi Chebem a Karlovými Vary má být v celém úseku dokončena do konce roku 2011. Přitom ještě v říjnu a dlouho předtím se hovořilo o termínu 2010. To, že rok 2011 skutečně platí, potvrdil minulý týden i karlovarský hejtman Josef Novotný. Podle jeho slov to přislíbil i ministr dopravy Petr Bendl. Potíže s financováním prý nebudou, protože velká část těchto staveb bude hrazena z peněz Evropské investiční banky.
Celá trasa z Chebu do Prahy má být po nové silnici průjezdná v roce 2015. Optimistické předpovědi hovoří o roku 2013. Ministerstvo dopravy ujišťuje, že R6 zůstává pro stát prioritou. Vyjde přibližně na třicet miliard korun a na její vybudování chce stát použít i peníze z fondů Evropské unie. Evropské zdroje „vyschnou“ v roce 2013. Za evropské peníze by se mělo stavět i v Karlovarském kraji. „Na tyto úseky máme v rozpočtu pro léta 2009 až 2011 celkem 11,4 miliardy korun. Z toho 6,2 miliardy z prostředků Evropské unie,“ spočítal ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slamečka.

* Rychlostní silnice
z Chebu do Prahy
Kamenný Dvůr - Tisová
(2006 - 2010)
staví se: od října 2006
délka: 7,5 kilometru
zajímavosti: 8 mostů (délka dva
kilometry), 1 mimoúrovňová
křižovatka
cena: 2,4 miliardy Kč
dodavatel: sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
polovina zprovozněná v polovině
letošního roku
Tisová - Sokolov
(2008 - 2011)
staví se: od října 2008
délka: 5,4 kilometru
zajímavosti: 6 mostů (z toho 4 na
dálnici), 2 mimoúrovňové
křižovatky (délka jejich větví 1,9
kilometru)
cena: 2,5 miliardy korun (bez
daně)
dodavatel: sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
Sokolov - Nové Sedlo
(2009 - 2011)
připravuje se: začátek na jaře
délka: 7,5 kilometru
zajímavosti: 10 mostů (z toho 9
na dálnici), 2 mimoúrovňové
křižovatky
předpokládaná cena:
2,4 miliardy korun (bez DPH)
dodavatel: zatím nebyl zveřejněn
Nové Sedlo - Jenišov
(2008 - 2010)
staví se: od února 2008
délka: 4,4 kilometru
zajímavost: most přes údolí
Loučského potoka a železnici.
8 mostů a 1 mimoúrovňová
křižovatka
cena: 1,9 miliardy korun
dodavatel: sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
Karlovy Vary - Olšová Vrata
(2009 - 2012)
délka: 8 kilometrů
probíhá výběrové řízení na
dodavatele projektové
dokumentace (do 18. 11. 2008
se mohli projektanti přihlašovat)
předpokládaná cena projektu:
30 milionů korun
Další úseky
Olšová Vrata - Žalmanov
2010 - 2013
Žalmanov - Knínice
2010 - 2013
Knínice - Bošov
2010 - 2013
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic