05.01.2009 - BOHUMIL ZEMAN - Kraj Karlovarský - str. 01

Dálnice krajem: poslední úsek

 

Rychlostní silnice mezi Chebem a Karlovými Vary by měla být dokončená v roce 2011

Karlovarský kraj - Další pokácené stromy v okolí hlavního silničního tahu v kraji naznačují jediné: schyluje se ke stavbě nového úseku R6 -čtyřproudé silnice mezi Sokolovem a Novým Sedlem. Pak už budou dokončeny nebo rozestavěny všechny části dálnice mezi Chebem a Karlovými Vary. V roce 2011 se po hotové trase, byť se zpožděním, poprvé bez komplikací projedou řidiči.
Připravovaný 7,5 kilometru dlouhý úsek mezi Sokolovem a Novým Sedlem má stát nejméně 2,5 miliardy korun. „Soutěž na dodavatele proběhla, na jaře by se mohlo začít stavět,“ řekl Radomil Havrda, šéf Ředitelství silnic a dálnic v Karlovarském kraji. Tento poslední úsek dálnice na trase Karlovy Vary -Cheb má začít sloužit nejpozději v prosinci 2011. Tedy o rok později, než původně úředníci slibovali.

Denně sedmnáct tisíc aut Zvýší se pak plynulost dopravy a podstatně se zkrátí doba jízdy na trase, která je zahlcena auty. Když odborníci počítali, jak je nevyhovující silnice vytížená, došli k závěru, že tudy denně jezdí průměrně 17 tisíc aut. Z toho pět tisíc nákladních. Ani tato část trasy R6 se neodchýlí od nynější silnice I/6. Jako technicky nejsložitější se jeví rozšíření třísetmetrového mostu přes řeku Ohři u Transmotelu ze dvou na čtyři pruhy.
Zřejmě se nepodaří s předstihem otevřít pro motoristy úsek dálnice mezi Kamenným Dvorem a Tisovou na Sokolovsku. Tady se pracuje už od října 2006 a spekulovalo se, že po polovině čtyřproudové trasy by řidiči mohli jezdit ne podle plánu v roce 2010, ale už letos. „Provoz rychlostní silnice v polovičním profilu by nikomu nepomohl, protože dvouproudová silnice už vedle R6 existuje,“ uvedl stavbyvedoucí Stanislav Sýkora.

Získali třikrát vyšší cenu Aby se stavba nezadrhla, sáhlo Ředitelství silnic a dálnic k neobvyklému kroku. Na konci roku 2008 vyvlastnilo manželům Punčochářovým jejich pozemek u Březové na Sokolovsku, kde podnikali v bistru a v pneuservisu. Nechtěli pozemek prodat za nabízenou tabulkovou cenu 80 korun za metr čtvereční. Vyvlastňovací řízení jim paradoxně pomohlo získat cenu třikrát vyšší. „Nakonec to vyšlo tak, že jsme celkem spokojeni. Budeme si moci zařídit podnikání někde jinde a o to nám šlo,“ poznamenala Marie Punčochářová.
Pokračování na str. D3

UŽ ZA DVA ROKY Dálnice mezi Chebem a Karlovými Vary by měla být dokončená v roce 2011.
V současné době se schyluje ke stavbě posledního úseku R6 - čtyřproudé silnice mezi Sokolovem a Novým Sedlem.
Pokračování ze str. D1
Jak se blíží termín dokončení dálnice, roste i očekávání, jestli firma Sokolovská uhelná splní slib a zřídí u Sokolova velkou průmyslovou zónu - s více než sto hektary má být největší v kraji. „Je to jedno z nejlepších míst. Těsně u silnice mezi Chebem a Karlovými Vary a zároveň v docházkové vzdálenosti od sokolovského sídliště. Plocha by mohla být zajímavá i pro velké investory,“ řekl už dříve starosta Karel Jakobec.

Celá trasa? 2013 či 2015 Ve skluzu jsou přípravy na stavbu důležitých úseků dálnice z Karlových Varů směrem na Prahu. Ministr dopravy Aleš Řebíček přesto ujišťuje, že R6 zůstává pro stát prioritou. Koncem loňského roku slíbil, že čtyřproudová trasa povede z Karlovarského kraje do metropole v roce 2013 nebo 2015. Vyjde přibližně na třicet miliard korun a na její vybudování chce stát použít i peníze z fondů Evropské unie. Evropské zdroje „vyschnou“ v roce 2013.
Za evropské peníze by se mělo stavět i v Karlovarském kraji. „Na tyto úseky máme v rozpočtu pro léta 2009 až 2011 celkem 11,4 miliardy korun. Z toho 6,2 miliardy z prostředků Evropské unie,“ spočítal ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slamečka.
Jak se tedy vyvíjí přípravy dálnice z Karlových Varů do Prahy, která měla být hotova původně do roku 2010? Několik úseků ještě v Karlovarském kraji čeká na vydání stavebního povolení. „Některé můžeme začít stavět v roce 2009, některé až v roce 2010. Termín dokončení je v roce 2012,“ uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.
Totéž podle něho platí pro R6 na území Ústeckého kraje. Už je vypsáno výběrové řízení na zhotovitele úseku Bošov - Lubenec. „Navážeme obchvatem Lubence, který by měl být zahájen příští rok. Koncový termín je plánován na rok 2012.“
Ve Středočeském kraji je pět úseků. U dvou se čeká na územní rozhodnutí. U tří se pracuje na projektové dokumentaci pro stavební povolení. Termín zahájení ani dokončení není známý.

Minuty místo půl hodiny Na konci roku se podařilo otevřít desetikilometrový úsek mezi Pavlovem a Prahou. Stál 3,2 miliardy korun. Když trasa vedla středem obcí Hostivice a Jeneč, trvala jízda i tři čtvrtě hodiny. Teď ji řidiči zvládnou za minuty.

***

* Stavba R6
od Chebu na Prahu
Kamenný Dvůr - Tisová
(2006 - 2010)
– staví se - od října 2006
– délka - 7,5 kilometru
– zajímavosti - 8mostů(délka2
kilometry), 1 mimoúrovňová
křižovatka
– cena - 2,4 miliardy Kč
– dodavatel - sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
Tisová - Sokolov
(2008 - 2011)
– staví se - od října 2008
– délka - 5,4 kilometru
– zajímavosti - 6 mostů (z toho 4 na
dálnici), 2 mimoúrovňové
křižovatky (délka jejich větví 1,9
km)
– cena - 2,5 miliardy korun (bez
daně)
– dodavatel - sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
Sokolov - Nové Sedlo
(2009 - 2011)
– připravuje se - začátek na jaře
– délka - 7,5 kilometru
– zajímavosti - 10 mostů (z toho 9
na dálnici), 2 mimoúrovňové
křižovatky
– předpokládaná cena - 2,4 miliardy
korun (bez DPH)
– dodavatel - zatím nebyl zveřejněn
Nové Sedlo - Jenišov
(2008 - 2010)
– staví se - od února 2008
– délka - 4,4 kilometru
– zajímavost - most přes údolí
Loučského potoka a železnici.
Celkem 8 mostů a 1
mimoúrovňová křižovatka
– cena - 1,9 miliardy korun
– dodavatel - sdružení pod vedením
firmy Stavby silnic a železnic
Karlovy Vary - Olšová Vrata
(2009 - 2012)
– délka - 8 kilometrů
– probíhá výběrové řízení na
dodavatele projektové
dokumentace (do 18. 11. 2008
se mohli projektanti přihlašovat)
– předpokládaná cena projektu -
30 milionů korun
* Další úseky
Olšová Vrata - Žalmanov
2010 - 2013
Žalmanov - Knínice
2010 - 2013
Knínice - Bošov
2010 - 2013