08.01.2009 - MARKÉTA BUŠKOVÁ - Střední Čechy - str. 03

Ve hře jsou stále obě trasy dálnice

 

Střední Čechy – Středočeský kraj i nadále podporuje takzvanou stabilizovanou variantu dálnice D3, která má spojit Prahu s jihem Čech.
Potvrdil to hejtman David Rath. Ale ve hře jsou stále dvě varianty. Která z nich je výhodnější, by mělo být zřejmé ještě letos.
„Kraj svou roli splnil už za předchozího vedení. Byla vybrána stabilizovaná varianta, nyní je to na vládě, naministerstvu dopravy. Jde spíše o otázku, kolik to bude stát,“ uvedl David Rath.
Přestože kraj i Ředitelství silnic a dálnic stabilizovanou trasu již v minulosti odsouhlasily, loni přišlo ministerstvo životního prostředí s novým návrhem nazvaným Promika 2008.
Ministerstvu se totiž nelíbilo, že stabilizovaná trasa vede přes velkými dopravními tahy dosud nezatížené Posázaví. Varianta Promika 2008 by většinou kopírovala stávající silnici E55 či dálnici D1.
Proti stabilizované trase bojuje také vedení několika posázavských obcí, které se spojily se sdružením Klid. Společně se staví za variantu Promika. Podle nich by stabilizovaná trasa zničila krajinu a neměla by žádný přínos pro obyvatele.
„Vnímám výhrady ze strany ekologických organizací, nicméně kraj již rozhodl a nyní bude plnit svou funkci až při územním řízení, tedy při projektování,“ řekl Rath.
V současné době se vypracovávají na obě varianty srovnávací studie. Ty se zabývají ekonomickou stránkou projektů, tedy výší nákladů, či potřebami záboru pozemků, ale posuzují také výhodnost dopravního spojení pro obyvatele a vliv na životní prostředí. Měly by být hotové na jaře, zřejmě v dubnu nebo v květnu.
Kraj i obce na trase plánované varianty však s její stavbou již počítají. „Středočeský kraj má už schválený územní plán, stabilizovaná varianta musí projít, ale zdržuje to legislativa,“ upozornil Pavel Eybert, senátor a předseda Sdružení pro výstavbu dálnice D3.
„Kdyby neprošla stabilizovaná trasa, musely by všechny obce měnit své územní plány. Ale už v nich máme dálnici zanesenou,“ poznamenal Ladislav Čmelík, starosta Jílového u Prahy.
Tam se původně proti této variantě stavěli. Nyní míní, že stabilizovaná trasa je výhodnější. „Díky ní se bude moci přijet do Jílového po pěkné silnici,“ podotkl Čmelík.
Na přípravách stavby dálnice se pracuje už osm let. Podle odhadů Pavla Eyberta, předsedy Sdružení pro výstavbu dálnice D3, se kvůli požadavku ministerstva životního prostředí stavba středočeské D3 prodloužíminimálně o deset let. Zdržováním se také dálnice až dvojnásobně prodraží. Už nyní stála jen různá posuzování, studie či projekty 15 až 20 milionů korun.
Středočeský úsek D3 má být dlouhý do šedesáti kilometrů. Odhaduje se, že náklady na výstavbu se vyšplhají až na 35 miliard korun.