08.04.2009 - (ill) - Východní Morava - str. 01

O silnici R49 bude rozhodovat ministerstvo

 

Zlínský kraj -Ministerstvo dopravy bude příští středu rozhodovat o části chystané rychlostní silnice R49, která povede z Hulína do Fryštáku. Konkrétně o stavebním povolení vydaném na přivaděč do Holešova, který je dlouhý asi kilometr. Povolení napadla ekologická hnutí Unie pro řeku Moravu a Děti země a podala proti němu takzvaný rozklad. Vadí jim, že bylo vydáno bez výjimky se zásahem do biotopu chráněných ptáků, kteří v těch místech žijí.
„Rozkladová komise se měla sejít 8. dubna. Termín zasedání byl ale z personálních důvodů přesunut na příští středu,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka.
Ministerstvo povolení potvrdí, nebo zruší. Pokud udělá to druhé, bude to znamenat zpoždění výstavby důležité cesty.
„Snad by ale nešlo o velké zdržení, možná v řádech měsíců,“ řekla Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je investorem výstavby.
Ekologové napadli ze stejných důvodů také stavební povolení na úsek R49 mezi Třeběticemi a Žeranovicemi, který měří necelých šest kilometrů. „Ministerstvo dopravy by mělo obě stavební povolení zrušit,“ uvedl Miroslav Mach z Unie pro řeku Moravu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava