10.02.2009 - TEREZA STRNADOVÁ - Brno - str. 04

Ostopovičtí chtějí místo skládky hřiště

 

Ostopovice - Lidé z Ostopovic na Brněnsku by chtěli v zanedbaném prostoru nedokončeného dálničního odpočívadla Hitlerovy dálnice vybudovat přírodní park. Kdysi tam fungoval rekreační areál Masarykovo údolí s koupalištěm a letní divadelní scénou. Ostopovičtí by se rádi k tradici vrátili.
Prostřednictvím občanského sdružení Nad Šelší nabízí, že odstranění skládek i znovuoživení areálu zaplatí. To ale blokuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
„Navrhli jsme už před dvěma lety, že vybudujeme Park nad Šelší. A že celý osmihektarový areál postupně zbavíme skládek a vytvoříme prostor pro rekreaci. Chceme v něm znovu prezentovat divadlo,“ sdělil Jan Symon z občanského sdružení. Úřad však opakovaně žádost zamítl. Území je totiž rezervou pro jednu z možných variant Jihozápadní tangenty silnice R52.
„Pozemky úzce souvisí s plány Ředitelství silnic a dálnic. Do doby, než se o trase definitivně rozhodne, nebudou zatěžovány jakýmikoliv nájemními ani jinými užívacími vztahy,“ uvedla šéfka brněnské pobočky úřadu Lenka Kolaříková.
Občanské sdružení Nad Šelší je však v případě stavby ochotné pozemek vyklidit. „Ke stavbě totiž v nejbližších deseti letech nedojde. Jsme ochotni se zavázat, že v případě stavby prostor opustíme,“ řekl Symon. Doufá, že se občanskému sdružení podaří úřad přesvědčit. „Jeho nesouhlas je v současné době jedinou překážkou projektu,“ podotkl.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno