10.03.2009 - (ČTK) - Kraj Moravskoslezský - str. 03

Chlapci házeli z mostu kameny na automobily

 

Dobrá - Dva desetiletí chlapci podle policie házeli v neděli odpoledne u obce Dobrá na FrýdeckoMístecku z nadjezdu kameny na auta, která jezdí po rychlostní komunikaci. Jeden automobil dokonce zasáhli. „Kámen rozbil přední sklo a navíc poškodil i kapotu osobního vozu,“ řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Vzhledem k věku sice hoši nejsou trestně odpovědní, i tak ale podle mluvčího asi skončí před soudem pro mládež.
„Chlapci byli zvědaví, co se stane autu, které jede po dálnici, v tomto případě po rychlostní komunikaci, když se na něj hodí z mostu kámen. Viděli to ve filmu a chtěli si to vyzkoušet doopravdy,“ řekl Žurovec.
Uvedl, že jeden z kamenů zasáhl vůz, který řídil osmadvacetiletý řidič. „Najednou se velmi lekl ohlušující rány. Vzápětí mu něco vlétlo do čelního skla. Když zastavil, zjistil, že má poškozené nejen přední okno, ale i kapotu vozidla. Pak zahlédl z nadjezdu nad dálnicí utíkat dvě postavy,“ uvedl mluvčí.
Muž přivolal policisty, kteří chlapce krátce na to našli.
Desetiletí chlapci podle mluvčího pravděpodobně poputují před soud pro mládež. „Ten jim může uložit příslušné výchovné opatření.“ Škodu budou muset zaplatit jejich rodiče.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko