10.04.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Dálnice bude na podzim. Možná...

 

Bravantice - Slib, že v listopadu letošního roku bude Ostrava spojena s dálniční sítí zbytku republiky se možná podaří splnit.
Nebude to sice plnohodnotná dálnice, zhruba osmnáctikilometrový úsek mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi by byl veden jen v jednom pruhu, ale řidiči by nemuseli na současném konci dálnice u Bravantic sjíždět na místní komunikace, které nejsou na velký provoz stavěné. Stačí k tomu málo. Aby vláda na svém zasedání 20. dubna našla v rozpočtu zhruba 2,5 miliardy korun, které na alespoň provizorní dostavbu dálnice společnost Ředitelství silnic a dálnic, coby investor potřebuje.

Ministr: Peníze určitě budou „Dostavba dálnice D47 je pro vládu, společně s Pražským okruhem, klíčovou stavbou dopravní infrastruktury,“ řekl na včerejším kontrolním dnu dálnice D47 ministr dopravy Petr Bendl. „20. dubna navrhnu vládě, aby zajistila pro Státní fond dopravní infrastruktury 2,5 miliardy korun, které jsou potřebné pro dostavbu dálnice. Věřím, že se tuto částku podaří zajistit, pokud by se tak nestalo, stavba dálnice by byla ohrožena,“ dodal ministr s tím, že do listopadu by měly být dostavěny dva chybějící úseky dálnice. Mezi Bravanticemi a Hladkými Životicemi v obou směrech, z hladkých Životic do Bělotína pak jen v jednom pruhu. Na víc se totiž v rozpočtu peníze nenajdou.
(Viz Část... str. B2)

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

 

10.04.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 02

Část dálnice bude poloviční

 

Na kompletní propojení Ostravska se zbytkem dálniční sítě republiky nemá stát peníze

Bravantice - Propojení dálnice v listopadu letošního roku, rozšíření osmnáctikilometrového úseku mezi Hladkými Životicemi a Bělotínem v srpnu příštího roku. Tak v současnosti vypadá harmonogram dostavby dálnice D47 v Moravskoslezském kraji. Na ostatní stavby, jako jsou dálniční přivaděče, nebo silnice první třídy peníze nejsou.
„Do státního fondu dopravní infrastruktury jde kvůli krizi méně peněz, než se očekávalo,“ přibližuje důvody, proč v rozpočtu chybí peníze na dostavbu dálnice ministr dopravy Petr Bendl. „Zhruba o třicet procent jsou nižší výběry z mýtného, kvůli krizi se převáží méně zboží, je i nižší výběr daní,“ dodal ministr. Kvůli ekonomické krizi se prakticky zastaví i ostatní stavby. Nebudou se stavět dálniční přivaděče, peníze v současnosti chybí i na silnici I/11. Všechny dostupné prostředky se soustředí na dálnici.

Hejtman si chce na dálnici půjčit Podle hejtmana Jaromíra Palase by šlo celou situaci řešit vydáním obligací. „Ta možnost tady je, jen se zatím nijak nevyužívala,“ řekl včera na kontrolním dnu dálnice Jaroslav Palas. „Tím by se ale jen zvýšil státní dluh,“ kontroval ministr Petr Bendl. Na dostavění dálnice v plánované podobě, tedy jen s jedním pruhem mezi Bělotínem a hladkými Životicemi potřebuje Ředitelství silnic a dálnic pro letošní rok získat 4,4miliardy korun.
„1,8miliardy jsme už získali, chybí nám 2,5 miliardy,“ říká ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slámečka. „V letošním roce bylo zatím na výstavbu úseku mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi předáno 226 milionů korun, z toho již bylo přes sto milionů vyčerpáno, na úsek mezi Hladkými Životicemi a Bravanticemi pak 250 milionů korun, prostavěno bylo 240 milionů. Primárně jdou všechny peníze, které máme na výstavbu D47, všechny ostatní stavby musí počkat,“ popsal aktuální financování výstavby dálnice Gustáv Slámečka. Počkat musí například výstavba posledního úseku dálnice mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem, zdrží se i výstavba dálničních přivaděčů. O krizové variantě, tedy o tom, co se bude na stavbě dálnice dít v okamžiku, že by vláda peníze nenašla, se zatím zodpovědní činitelé odmítají bavit. „To nebudu ani komentovat, pokud se peníze neseženou, tak se o tom můžeme bavit po 20. dubnu,“ řekl ministr Petr Bendl na otázku, co se bude dít, pokud by vláda na svém zasedání 20. dubna peníze pro dálnici nenašla.