10.04.2009 - JAROSLAV HOŘENÍ - Kraj Liberecký - str. 01

Kontroverzní dálnice asi povede Českým rájem

 

Liberecký kraj - Rychlostní silnice R35 povede zřejmě napříč Českým rájem. Takzvaný severní koridor podporuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy, jehož slovo má největší váhu. Ostatní vyjádření jsou pouze poradní. Liberecký kraj slibuje, že konečné rozhodnutí padne do konce letošního roku.
„Jednoznačně upřednostňujeme severní variantu. I nová studie potvrdila náš dlouholetý názor, že jde o optimální variantu. Potřebujeme trasu, která za rozumné peníze postačí sílící automobilové dopravě,“ shrnul Karel Horníček společný názor ŘSD a ministerstva dopravy.
Podle nich je superseverní trasa příliš technicky a ekonomicky náročná a jižní neřeší situaci v Libereckém, ale sousedním Středočeském kraji.
Jasno má také Královéhradecký kraj, kam silnice pokračuje. „Trasu R35 mají schválenou do Úlibic, takže podporují také severní trasu. Středočeský kraj silnici R35 vůbec neřeší. Ani v jižní variantě. Nepatří to mezi jejich hlavní cíle,“ informovala vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu v Liberci Stanislava Jakešová. Nicméně středočeský náměstek dopravy Robin Povšík tuto možnost nezavrhuje. „R35 určitě uleví i dopravě ve středních Čechách. Pokud by Liberecký kraj vyhodnotil jižní koridor jako nejvýhodnější, jsme připraveni vést jednání k jeho případné výstavbě,“ uvedl včera Povšík. Pokračování na straně B2

Bude dálnice Českým rájem?
Severní trasu podporují Ředitelství silnic a dálnic spolu s ministerstvem dopravy
Pokračování ze strany B1
Liberecký kraj zatím ke studii zaujal jen všeobecné stanovisko. „Zjistili jsme, že všechny tři varianty jsou za určitých okolností proveditelné a žádnou z nich nyní nepreferujeme,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp na setkání s turnovskými zastupiteli a úředníky. Kromě krajů se má k budoucí dálnici vyjádřit i ministerstvo životního prostředí. To dlouhodobě prosazuje jižní variantu.
Podle dopravních odborníků by nová silnice z Mnichova Hradiště kolem Sobotky na Jičín vůbec neřešila problém na nyní přetížené silnici I/35 z Turnova do Jičína, kde jezdí kolem deseti tisíc automobilů denně. „Jižní varianta dálnice přebírá dopravu ze silnice z Jičína na Mladou Boleslav a na stávající pětatřicítce by zůstalo šest až osm a půl tisíc automobilů. To by znamenalo vybudování obchvatů prakticky kolem všech obcí a k tomu jižní obchvat Turnova,“ sdělil za projekční kancelář Valbek Milan Koloušek.
Dalším argumentem proti jižní trase je delší celková vzdálenost o 20 kilometrů. „Kamiony, které nemohou využít stotřicítku na dálnici, by jely po staré silnici. Proto je pro nás jižní varianta absurdní,“ tvrdí Horníček za ŘSD. S tím ale nesouhlasí turnovský zastupitel Tomáš Tomsa.

Superseverní trasa: příliš drahá „Na delších vzdálenostech je dvacet kilometrů nepodstatných. Dálnice bude sloužit tranzitu kamionů přes celou Evropu a při severní variantě poznamená přírodu Českého ráje i přes to, že proti předchozím studiím nastal určitý posun,“ uvedl Tomsa. Mezi klady jižní varianty počítá také vyřešení místní dopravy, řešení silnice na Semily a Lomnici nad Popelkou a stavbu podstatného úseku nové silnice mezi Mladou Boleslaví a Jičínem, která bude v budoucnu nutná. „A to vše jen za čtrnáct miliard,“ dodal Tomsa.
Superseverní trasu přes Železnobrodsko, Semilsko a Lomnicko hendikepuje nejen cena téměř 38 miliard, ale i zásahy do přírody. Dálnice by procházela Přírodním parkem Maloskalsko a znamenala by velké kácení lesů.
Pokud by skutečně mělo dojít ke stavbě dálnice napříč Českým rájem mezi Turnovem a Jičínem v okolí stávající silnice a na dohled od Trosek, mají turnovští zastupitelé několik připomínek. „Určitě bychom uvítali křižovatku v Sobotecké ulici před vjezdem do tunelu. Jinak by nám průchod městem nic nepřinesl,“ tvrdí turnovská starostka Hana Maierová, která by se také přikláněla spíše k jižní variantě.
Další bolavé místo vidí Turnované také krátce před tunelem. Dálnice by procházela v těsném sousedství budoucího sportovně rekreačního areálu, kde má být i venkovní koupaliště. Řešením by mohlo být zakrytí silnice do plastového tubusu. „Může se stát, že nakonec nedoporučíme žádnou z variant,“ uvedl na turnovském setkání Sepp. „Rozhodnutí chceme po projednání s obcemi a lidmi vydat do konce letošního roku.“

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj