11.03.2009 - (lhu) - Brno - str. 01

Dobrovského tunely jsou v půlce

 

Brno - Ražení Dobrovského tunelů, které jsou součástí rozsáhlé výstavby velkého městského okruhu v Brně, je zhruba v polovině. A jak včera potvrdil ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Pavel Doležal, stavba jde přesně podle plánu.
„Stavba tunelů postupuje podle časového harmonogramu. Ražba prvního tunelu je v polovině a toho druhého zhruba ve třetině,“ uvedl Doležal.
Stavbaři se podle něj už od května roku 2006, kdy silničáři se stavbou začali, potýkají s dílčími úspěchy i problémy. „Žádná vážná komplikace ale výstavbu výrazněji nenarušila,“ doplnil Doležal.
Jestliže všechno poběží podle plánu stejně jako dosud, Brňané budou moci novými tunely projíždět už za dva roky. „Celá stavba ale bude dokončená až v roce 2014, zahrnujeme-li ještě dobu, kdy se budou provádět terénní úpravy, rekultivace okolí, sázení zeleně a podobně,“ přiblížil Doležal.
Projekt by měl podle Doležala po svém dokončení výrazně snížit dopravní zatížení na území městských částí Žabovřesky a Královo Pole. Stavba zahrnuje dva paralelní dvoupruhové tunely dlouhé přibližně 1,25 kilometru. Kromě nich tvoří významnou část městského okruhu i vybudování třípatrového systému mimoúrovňových křižovatek.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno