11.04.2009 - DAREK ŠTALMACH - Střední Morava - str. 04

Dálnice bude, ale ne celá

 

Stavba hlavní silniční spojnice mezi Ostravskem a Olomoucí stále trpí nedostatkem peněz

Bravantice - Dálnice D47 má v budoucnu spojovat Olomouc a celý Olomoucký kraj s Ostravskem. Čeká se na ni už desetiletí. Ministr dopravy Petr Bendl s moravskoslezským hejtmanem Jaroslavem Palasem teď řešili, jaká je nyní realná situace na této stavbě a co se zvládne v letošním roce udělat. Něco se postaví, na mnohé ale chybí peníze. Jak to tedy je?
Propojení dálnice letos v listopadu, rozšíření osmnáctikilometrového úseku mezi Hladkými Životicemi a Bělotínem v srpnu příštího roku. Tak podle posledního jednání v současnosti vypadá harmonogram dostavby D47 v Moravskoslezském kraji. Na ostatní stavby, jako jsou dálniční přivaděče nebo silnice první třídy, peníze chybí.
„Do státního fondu dopravní infrastruktury jde kvůli krizi méně peněz, než se očekávalo,“ přibližuje důvody, proč v rozpočtu chybí peníze na dostavbu dálnice ministr dopravy Petr Bendl. „Zhruba o třicet procent jsou nižší výběry z mýtného, kvůli krizi se převáží méně zboží, je i nižší výběr daní,“ dodal ministr. Kvůli ekonomické krizi se prakticky zastaví i ostatní stavby. Nebudou se stavět dálniční přivaděče, peníze v současnosti chybí i na silnici I/11. Všechny dostupné prostředky se soustředí na dálnici.

Hejtman si chce na dostavbu dálnice půjčit Podle hejtmana Jaromíra Palase by šlo celou situaci řešit vydáním obligací. „Ta možnost tady je, jen se zatím nijak nevyužívala,“ řekl včera na kontrolním dnu dálnice Jaroslav Palas. „Tím by se ale jen zvýšil státní dluh,“ kontroval ministr Petr Bendl. Na dostavění dálnice v plánované podobě, tedy jen s jedním pruhem mezi Bělotínem a hladkými Životicemi, potřebuje Ředitelství silnic a dálnic pro letošní rok získat 4,4 miliardy korun.
„1,8miliardy jsme už získali, chybí nám 2,5 miliardy,“ říká ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slámečka. „V letošním roce bylo zatím na výstavbu úseku mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi předáno 226 milionů korun, z toho již bylo přes sto milionů vyčerpáno, na úsek mezi Hladkými Životicemi a Bravanticemi pak 250 milionů korun, prostavěno bylo 240 milionů. Primárně jdou všechny peníze, které máme na výstavbu D47, všechny ostatní stavby musí počkat,“ popsal aktuální financování výstavby dálnice Gustáv Slámečka.

Co dělat v případě úplné krize?
Počkat musí například výstavba posledního úseku dálnice mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem, zdrží se i výstavba dálničních přivaděčů. O krizové variantě, tedy o tom, co se bude na stavbě dálnice dít v okamžiku, že by vláda peníze nenašla, se zatím zodpovědní činitelé odmítají bavit.
„To nebudu ani komentovat, pokud se peníze neseženou, tak se o tom můžeme bavit po 20. dubnu,“ řekl ministr Petr Bendl na otázku, co se bude dít, pokud by vláda na svém zasedání 20. dubna peníze pro dálnici nenašla.

***

„Primárně jdou všechny peníze, které máme, na výstavbu D47, všechny ostatní stavby musí počkat.“ G. Slámečka, St. fond dopr. infrastruktury