12.02.2009 - JAROSLAV HOŘENÍ s přispěním Jana Sůry - Kraj Liberecký - str. 02

Bendl chce severní trasu R35

 

Nový ministr dopravy Petr Bendl prosazuje přímou trasu mezi Turnovem a Jičínem

Turnov - Přestože první prezentace studií tří variant chybějící části rychlostní silnice R35 proběhne před očima krajských zastupitelů až za 14 dní, nový ministr dopravy Petr Bendl již má jasno. Podporuje severní trasu. Tedy tu přímou mezi Turnovem a Jičínem, tu, která vede přímo přes Turnov a dálemezi dvěma chráněnými oblastmi.
„Jsem pro severní variantu, která kopíruje současnou silnici mezi Turnovem a Jičínem. Myslím, že jižní varianta povede k tomu, že si řidiči stejně budou zkracovat cestu a pojedou po původní trase,“ uvedl Bendl na tiskové konferenci, kde představil cíle svéhoministerského působení. „R35 je pro mě jasnou prioritou. Je to jediná silnice, která může odlehčit dopravě na D1,“ tvrdí Bendl.
K obavám či radosti z toho, že se už začne stavět, je ale brzy. Ministr si je vědom odporu ochránců přírody i části veřejnosti.
„Když všechno půjde dobře, bude dobrá vůle parlamentu a státní rozpočet včas dodá potřebné zdroje, odlehčíme D1 v roce 2017,“ uvedl Bendl pro Aktuálně.cz.
Projednávání R35 připodobnil ke středočeské dálnici D3. „Trasu dálnice D3 jsme projednávali osm let. Zpravidla se proti ní stavěli ministři životního prostředí amuseli jsme čekat, až je přehlasuje vláda. Až teď se můžeme pustit do stavby. Podobně obtížné to je u silnice R35,“ dodal.

Odpůrci trasy: Ať si Bendl říká, co chce Odpůrci severní varianty se nevzdávají. „Ať si pan Bendl říká, co chce. Ani mě jeho názor nepřekvapuje. Už jako středočeský hejtman doporučoval obcím, kolem kterých by vedla jižní trasa, ať si do oblasti nenechají natáhnout kamiony,“ reaguje turnovská zastupitelka Martina Pokorná, která proti severní trase bojuje již šest let.
„Posun proti minulým návrhům je v tom, že nejkritičtější místa jsou schována v tunelech. Je tu ale pro mě nepřípustný tunel pod částí Turnova,“ tvrdí Pokorná.
V diskuzích po zveřejnění návrhu, který počítá s 1 380 metrů dlouhým tunelem pod obydlenými částmi města, se k takovému postoji přiklání většina.
„Těžko vybírat menší ze dvou * Severní trasa KUDY MÁ VÉST Ohrazenice, Turnov, kolem Karlovic mezi dvěma částmi CHKO Český ráj, severně od Boreckých skal a Rovenska pod Troskami, podél Libuně, Knežnice a Železnice do Úlibic u Jičína.
DÉLKA, MOSTY, KŘIŽOVATKY 35 km, 4 tunely o délce 4,39 km. Tunel v Turnově – 1 380 metrů.
7 mimoúrovňových křižovatek.

zel. Předchozí návrh počítal s trasou údolím Libuňky, kde by se hluk rozléhal do krajiny, tento návrh vede středem města,“ dodala Pokorná.
Turnovská radnice se k možnosti rychlostní silnice přes Turnov zatím nechce vyjadřovat.
„Nebudu to komentovat na základě obrázků ve vašich novinách, nebo studie, kterou jsem viděla před půl rokem. Počkám si na oficiální prezentaci,“ uvedla starostka Hana Maierová.
K veřejnosti by se studie měla dostat možná již koncem měsíce. „Dvacátého čtvrtého bude studie představena krajským zastupitelům, ale ještě se nebude nic schvalovat. Poté už začnou jednání s iniciativami a veřejností,“ potvrdil mluvčí kraje Jiří Langer.
„Chceme být při jednání partnery,“ dodal náměstek hejtmana Martin Sepp.