12.05.2009 - TOMÁŠ LYSONĚK, JAN SŮRA - Titulní strana - str. 01

Nové dálnice: klikaté, strmé

 

Chybějí desítky miliard, stavba silnic musí být levnější

Praha - Prudší stoupání namísto drahého mostu přes údolí nebo méně časté dálniční sjezdy. Takovou podobu by mohly mít v budoucnu nově postavené české dálnice.
Kvůli chybějícím penězům zvažují úřady různé možnosti, jak budovat nové cesty levněji: rozpočtové škrty souvisící s nynějšími ekonomickými potížemi totiž znamenají, že v příštích letech bude na dálnice o desítky miliard korun méně.
Jednou z úspor je právě omezení prvků, které vyrovnávají nerovnosti krajiny. „Myslím, že je na čase, aby některé trasy kopírovaly terén více než dosud,“ uvedl šéf Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.
Řidiči by se tak mohli dočkat prudších stoupání nebo ostřejších zatáček. Plány na úspory mohou narazit na požadavek bezpečnosti. „Zejména nákladní auta mohou mít problémy s brzděním při delším klesání,“ upozorňuje mluvčí úřadu Martina Vápeníková. Opatření by se neměla týkat už rozestavěných dálnic. Nejprve je nutné změnit současné normy. Ředitelství už je zkoumá.
Další možné úspory vidí nový ministr dopravy Gustáv Slamečka ve způsobu, jakým se na dálnici napojují okolní silnice. Podle něj by například mohlo být méně mimoúrovňových křižovatek. Kvůli škrtům ve výdajích Slamečka očekává, že v letech 2010 a 2011 mohou na dopravní stavby v Česku chybět až desítkymiliard korun. Díru v letošním rozpočtu by měla zalepit více než osmimiliardová půjčka od Evropské investiční banky. Kde se vezmou peníze v dalších letech, ministr neví: zmíněné úspory při stavění pomohou jen částečně. „Pokud se problém nepodaří vyřešit, bude nutné některé stavby pozastavit nebo odsunout začátek jejich výstavby,“ říká Slamečka.
Černou listinu silnic, na které se nedostane, zatím nemá. „Prioritou bude zaplatit stavby, které jsou dokončované,“ říká Slamečka. Šetření by se určitě nemělo dotknout dvojice nejdůležitějších spojnic, které jsou nyní ve výstavbě: dálnice na Ostravu, jejíž další dva úseky se mají otevřít na konci letošního roku, a jižní části pražského okruhu.

Více na str. B1

***

* Kolik chybí peněz Aby stavby silnic a dálnic letos běžely podle plánů, bylo by potřeba 15 až 20 miliard korun navíc. Fond dopravy dostal příslib 8,4 miliardy. V dalších letech budou podle ministra dopravy Gustáva Slamečky chybět desítky miliard. Stavba některých důležitých tahů se možná opozdí nebo úplně zastaví.

 

12.05.2009 - JAN SŮRA - Ekonomika - str. 01

Stát vymýšlí levnější dálnice

 

Budoucí dopravní tepny budou možná strmější a klikatější. Skončit mají i silnice stavěné „na krásu“

Praha - Stavitele dálnic nutí nedostatek peněz na jejich stavbu vymýšlet, jak na nich ušetřit.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je za stavby nových silnic zodpovědné, proto prozkoumá technické normy, podle kterých se dnes staví.
Generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík MF DNES potvrdil, že už kvůli tomu založil technickou radu složenou z nezávislých odborníků, která má přehodnotit třeba maximální sklony dálnic či poloměry zatáček. Kdyby cesta více opisovala terén, ušetřilo by se nejen na výstavbě přemostění, ale i na souvisejících činnostech. „Stavby hodně zdražují náklady na energie, které vznikají, když přesouváte miliony tun hmot,“ tvrdí Brunclík.
Změnit by se mohl dostat dnešní standard, který říká, že auto na dálnici nesmí na jednom kilometru vystoupat o více než čtyřicet metrů. Odborníci však upozorňují, že to se od zahraničí příliš neliší. A varují před jiným nebezpečím – co vyjedou osobní auta, může způsobit problémy kamionům, zvláště v zimě.
S dalšími plány, jak ušetřit, přišel i nový ministr dopravy Gustáv Slamečka. Podle něj by se mělo omezit množství sjezdů z dálnic, protože každé křížení přitom znamená imiliardové náklady. „Splní se nejkratší kilometrový limit a zase se buduje další sjezd,“ podotkl Slamečka.
Kolik by se změnou norem dalo ušetřit, není jasné a jisté není ani to, zda úpravy projdou. „Jsou na to různé názory, například, že některé normy jsou u nás příliš složité. Jiní říkají, že jsou správné a že za čtyřicet let za to budeme rádi,“ říká Brunclík.
Výdaje na stavbu dálnic v posledních letech strmě rostou. Například mezi lety 2002 a 2006 stoupla cena za kilometr podle studie MottMacDonald na dvojnásobek.
ŘSD proto loni zavedlo cenové tabulky na stavbu dálnic, které mají ukázat, kolik kilometr dálnice vlastně stojí. Letos je kvůli inflaci navýší o sedm procent, i když ČNB růst cen odhaduje pod pěti procenty.
Za vysokými cenami někteří odborníci vidí i spojování firem v soutěžích. Většinu jich vyhrávají konsorcia, v kterých se spojí několik „konkurentů“ na jednu zakázku.
Konečná cena je tak kvůli menší konkurenci často o desítky procent vyšší než původní odhady. Třeba stavba R7 u Chomutova mezi Droužkovicemi a Vysočany přišla stát o dvacet procent dráž, než předpokládal. Šetřit se dá i na tom, jak projektanti dálnice nakreslí. Bývalý ministr dopravy Petr Bendl tvrdil, že u nás vznikají stavby příliš na efekt a i kvůli tomu, aby získaly cenu Stavba roku.
MF DNES oslovila několik projektantů a ti se pod zárukou anonymity shodli na dvou takových počinech – mostu na dálnici D47, který získal i čerstvě cenu Stavba roku, a plánovaných mostech Pražského okruhu. „Tento názor do jisté míry zastávám i já. Na Pražském okruhu jsou stavby, které jsou krásné, ale drahé. Dokážu si tam představit jednodušší konstrukce,“ připouští Brunclík.
Brunclík slibuje, že už nebudou vznikat žádné silnice, které vedou zbytečně složitě či draze. „Každou trasu, kterou teď budeme projektovat, budeme mít dopředu vybranou jako ekonomicky optimální. Jsou na to programy, spolupracovali jsme na tom s některými zahraničními subjekty,“ dodal.

Graf

Kolik se postavilo dálnic (Délka zprovozněných úseků v km)

Z čeho se platí dálnice

2009

8,3
2,1
10,0
36,4
*36,0

CELKEM:
92,8
miliardy Kč

2010

0,2
10,3
37,4
36,6

CELKEM:
84,5
miliardy Kč

2011

4,7
37,3
29,8

CELKEM:
71,8
miliardy Kč

Rozpočet, mýtné, silniční daň
Evropské fondy
Úvěr Evropské investiční banky
Další úvěry
Dodatečný úvěr od Evropské
investiční banky

* Původní plán byl 45 miliard; celkem pro rok
2009 mělo být 93,5 mld. Kč,

Pramen: rozpočet SFDI

Tabulka

Které úseky se letos otevřou
Úsek Kraj Délka
D1 Mořice – Kojetín 2. etapa Olomoucký 6,6 km
D1 Bělotín – Hladké Životice Moravskoslezský 18,1 km
D1 Hladké Životice – Bílovec Moravskoslezský 11,7 km
R6 Tisová – Kamenný Dvůr Karlovarský 7,5 km
R7 MÚK Vysočany Ústecký 0,5 km
R7 Bítozeves – Vysočany Ústecký 5,8 km
R35 Sedlice – Opatovice Pardubický 3,0 km