13.01.2009 - TEREZA STRNADOVÁ - Brno - str. 01

Po Úrazovce se Hašek pouští do silnice R43

 

Brno - Sobotní tragická nehoda na hlavním tahu z Brna do Svitav, při které zemřeli čtyři lidé, znovu rozproudila debatu o nutnosti postavit co nejrychleji rychlostní silnici R43.
„Další smrtelná nehoda potvrdila pověst tahu I/43 jako silnice smrti,“ konstatoval hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že je potřeba začít jednat.
Pomoci urychlit přípravu stavby, která je i jednou z priorit nové krajské koalice, by měl nový zákon o podpoře výstavby páteřní dopravní sítě. „Z Jihomoravského kraje by v něm mohly být právě R43 a R52,“ podotkl Hašek.

Stavba bude na etapy O přípravě zákona by měl spolu s kolegy hejtmany jednat v pátek, kdy se všichni sjedou na brněnské výstaviště. „Ale ve skupině, která bude zákon připravovat, bude i zástupce města Brna,“ dodal Hašek. Na tom se s primátorem Romanem Onderkou (ČSSD) dohodli včera na společném obědě vedení kraje a města.
Hašek si také hned v pondělí vyžádal od krajského úřadu i Ředitelství silnic a dálnic kompletní informace o přípravě stavby R43. Hodlá dokumenty porovnat, jestli příprava probíhá tak, jak má.
Budoucí rychlostní silnice R43, která se kvůli průtahům aktivistů stále protahuje, by měla vést přes brněnskou městskou část Bystrc, kolem Jinačovic, Kuřimi a Drásova k Černé Hoře a dál do Pardubického kraje. Silnici první třídy I/43 by R43 překřížila zhruba v místě, kde se v sobotu stala osudná nehoda.
Hašek by chtěl, aby stavba silnice postupovala na etapy.
„První etapou bude stavba od severní hranice Jihomoravského kraje směrem ke Kuřimi. Tam nebudou problémy ani s trasováním silnice, ani s argumenty ochránců životního prostředí,“ zdůraznil Hašek.
A dodal, že výstavba páteřní silnice může přispět k hospodářskému rozvoji kraje a zajistit možná až tisíce pracovních míst.
„Nebudu trpět, aby si někdo z takzvaně ekologických požadavků dělal klacek proti takhle významným projektům,“ dodal.