14.02.2009 - (šot) - Střední Morava - str. 00

Nepoctivé policisty už postavili mimo službu

 

Olomouc - Pět dálničních policistů z oddělení v Koucourovci na Olomoucku, které státní zástupce obvinil ze zneužití pravomoci v souvislosti s nezákonným postupem při vyřizování dopravních přestupků, je od včerejška mimo službu.
„Náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje vydal rozhodnutí o zproštění výkonu služby pěti obviněných policistů, kteří jsou důvodně podezřelí z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, “ uvedl Miroslav Pech z kanceláře šéfa severomoravské policie.
Pokračování na str. B2
Nepoctiví policisté už jsou mimo službu

Pokračování ze strany B1
Postavení mimo službu v praxi znamená, že vyšetřovaní policisté zůstávají doma a pobírají pouze část platu. „Pokud v celé věci dojde k další změně, budeme o tomto neprodleně informovat, “ dodal Pech. Je totiž možné, že v budoucnu nadřízení policisty od policie propustí, až budou znát všechny detaily jejich případu.
Žalobce krajského státního zastupitelství v Olomouci Lev Novák už ve čtvrtek řekl, že pětice dálničních policistů zneužívala své pravomoci při řešení dopravních přestupků. V celém případu navíc podle dostupných informací hraje roli i podezření z korupce. Žádné další detaily zatím žalobci a ani pracovníci policejní inspekce, kteří na případu pracují, dosud nezveřejnili. „S ohledem na vyšetřování by to nebylo taktické, “ vysvětlil hlavní důvod mlčení žalobce.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava