14.03.2009 - ČTK - Severní Čechy - str. 04

Kdy bude hotova celá dálnice D8?

 

Ústí nad Labem, Řehlovice - Pokud nebude do dvou měsíců vydáno stavební povolení na dálniční tunel u Prackovic v Českém středohoří, bude ohrožen termín dostavby dálnice D8, který byl stanoven na konec roku 2010. Sdělil to radní pro dopravu Ústeckého kraje a bývalý hejtman Jiří Šulc.
České středohoří je posledním místem mezi Prahou a Drážďany, kde dálnice chybí.
Podle ministra dopravy Petra Bendla není dostavba dálnice v souvislosti s finanční krizí nijak ohrožena. Peníze jsou podle něj připravené v rozpočtu i ve fondech Evropské unie.
Dostavba dálnice D8 přes Středohoří byla zahájena na podzim roku 2007. Na 16,4 kilometru dlouhém úseku budou stát tři mimoúrovňové křižovatky, dva tunely a 29 mostů. Náklady na výstavbu budou asi 11,7 miliardy korun.
Stavba je rozdělena na etapy, stavební povolení chybí pro několik částí.

Opět soud kvůli stížnosti ekologů
Například územním rozhodnutím přes Chráněnou krajinnou oblast České středohoří by se měl znovu zabývat Nejvyšší správní soud. Děti Země k němu loni podaly druhou kasační stížnost, když Krajský soud v Ústí nad Labem zamítnul jejich žalobu proti územnímu rozhodnutí. Loni v létě vznikla petice za urychlenou dostavbu úseku přes České středohoří. Podepsalo ji 151 zástupců obcí a téměř 7 500 obyvatel regionu. Vadí jim velký provoz na objízdných trasách.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy

 

21.03.2009 - Jan Veselý - Severní Čechy - str. 02

Nad zelenými nemávat

 

* K věci

Bývalý hejtman prohlásil, že ekologové mohou za zbytečné vyhazování peněz ze státní kasy a za lidské životy, které stojí protahovaná dostavba dálnice D8. Tvrzení na žádost ekologů nedokázal, neodpověděl jim a oni roztočili své, tedy žádosti, soudy... Mají na to právo, byť každý, kdo v regionu žije, ví, že dálnice, proti které bojují, je potřeba. Navíc výdaje na silnice, které drtí kamiony, jež patří na D8, lze doložit, stejně jako utrpení lidí žijících podél E55 a třeba i podél trasy Ústí - Lovosice. Mrtvé mezi tiráky lze také spočítat.
Politik neměl nad Dětmi Země mávat rukou, k jeho práci patřila a dál patří vstřícnost i k těm, jejichž jednání přichází většině marťanské. Úředníci se už dávno měli s ekology naučit jednat, dávno mají vědět, že dokážou využít i drobností pro své zájmy. Asi se na tomto místě opakuji, ale oni nevidí, že D8 je dávno nejekologičtější stavba v kraji, která je nutná. Dál bojují a svůj boj umí.