14.04.2009 - PETR ŠVEC - Střední Čechy - str. 02

Policie opět hlídá Jižní spojku

 

Strážníky na hlavním pražském tahu zradil zákon. Nemohli tu měřit rychlost. Teď jsou opět ve střehu

Praha - Vnímaví řidiči, kteří jezdí po pražské Jižní spojce, si už mohli všimnout nových dopravních značek, které silničáři umístili na všechny sjezdy a nájezdy mezi Braníkem a Spořilovem. Značky upozorňují motoristy na to, že městská policie na Jižní spojce opět měří rychlost.
Strážníci přitom museli na začátku roku na postihování řidičů v úseku mezi Braníkem a Spořilovem zapomenout. Novela silničního zákona platná od 1. ledna totiž městské policii nařídila označit měřené úseky značkami. Jenže pětikilometrový úsek Jižní spojky sledovaly tři dvojice radarů – a v tom byla potíž. Strážníci si nevěděli rady, jak označit prostřední dvojici radarů, aby splnili zákonem dané podmínky.
Cedule tedy umístili jen u prvního a posledního úseku a v prostředním přestali měřit.
Tři měsíce tudy mohli řidiči jet klidně i stodvacítkou, do kamer dělat na strážníky „opičky“ a pokuta jim nehrozila. Přitom podle statistik tímto úsekem jel rychleji, než směl, každý třetí řidič i v době, kdy tu radar „šlapal naplno“.
Teď se vše vrací do starých kolejí. Městská policie si je jistá, že instalací nových cedulí učinila liteře zákona zadost.

Řidiči se radarů bojí „Nové dopravní značení je osazeno takovým způsobem, aby bylo možné měřit rychlost v celém zmíněném úseku,“ potvrzuje Radka Bredlerová z městské policie. Motoristé tedy už při vjezdu na dálnici vědí, že budou pod dohledem radarů.
„Nedochází tak k dezinformaci řidičů, kteří v minulosti netušili, že radary v Braníku a na Spořilově tvoří ve svém součtu také jeden dlouhý úsek,“ pokračuje Bredlerová.
Že radary na Jižní spojce plní svoji funkci, dokazuje zařízení v Braníku. To letos v únoru zaznamenalo dohromady 1,4 milionu projíždějících aut, „jen“ v necelých devíti tisících z nich seděli motoristé, kteří „zapomněli“ sundat nohu z plynu.
V metropoli se tak nyní opět měří rychlost v osmnácti úsecích silnic. Letos v březnu si při průjezdu těmito úseky nelámalo hlavu s polohou ručičky na tachometru přes 300 tisíc řidičů.
Zdaleka ne všichni se však dočkali pokuty. Je totiž známo, že strážníci neobtěžují předvoláním do správního řízení motoristy, kteří překročí rychlost do deseti kilometrů nad limit – a těch je podle statistik naprostá většina.
Postihu se vyhnou zpravidla i řidiči, kterým není na záběru z kamery dobře vidět do obličeje a mohli by se pak vymlouvat, že to nejsou oni.
„Za první čtvrtletí letošního roku bylo předáno odboru dopravních přestupků magistrátu celkem 56 tisíc přestupků,“ čte z údajů městské policie Radka Bredlerová.

Dvacet tisíc „hříšníků“ V březnu si policisté pozvali k návštěvě přes 20 tisíc hříšníků, v únoru jich bylo o tři tisíce méně a v lednu jejich počet dosahoval zhruba 18,5 tisíce. Za překročení rychlosti o 20 km/h hrozí hříšníkům pokuta až pět tisíc. Kdyby tuto částku úřad vybral ode všech obeslaných řidičů, získal by měsíčně průměrně 95 milionů korun.

„Nové dopravní značení je osazeno tak, aby bylo možné měřit rychlost v celém zmíněném úseku.“ Radka Bredlerová, městská policie Praha

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)