01.04.2009 - PETR ŠVEC - Praha - str. 03

Okruh: odpočítává se poslední rok

 

PRAŽSKÝ OKRUH V dubnu 2010 bude dostavěna dálnice mezi Průhonicemi a Slivencem. Desetitisíce aut tak již nebudou muset projíždět po Jižní spojce a Barrandovském mostě, ale metropoli objedou. Ulice v Praze 4, 5, 11, 12 a 16 se uvolní, tamním obyvatelům se bude lépe dýchat

Praha - Padesát tisíc aut je nepředstavitelné množství. Pro přibližnou představu: podle odhadů tolik aut parkuje každou noc na všech parkovištích Jižního Města dohromady.
Stejný počet aut má z ulic metropole odvézt jižní úsek okružní dálnice kolem Prahy zvaný Pražský okruh. Silnice, jež spojí brněnskou dálnici s plzeňskou, má být zprovozněna přesně za rok - v dubnu 2010.
Nedočkaví motoristé a obyvatelé Prahy 4, 5, 11, 12 a 16, kterým okruh pomůže, tak mohou odpočítávat poslední rok.
Je jisté, že až se slavnostně přestřihne páska, město a zejména jeho jižní čtvrti si hlasitě oddechnou.
Osobní auta a hlavně kamiony totiž nebudou dusit Jižní spojku, Barrandovský most a ulici K Barrandovu, které dnes slouží jako spojnice obou dálnic, ale Prahu objedou.

Odvede z města 50 tisíc aut Očekává se, že z Jižní spojky zmizí tři z pěti kamionů a každé třetí osobní auto. Jejich řidiči nebudou sešlapáváním plynového pedálu „podkuřovat“ vnitřnímu městu, ale také si výrazně zrychlí cestu.
Zatímco dnes to autem ve špičce trvalo z Chodova na Zličín minimálně tři čtvrtě hodiny a kamionům i hodně přes hodinu, po novém okruhu to zvládnou za patnáct minut.
Poslední rok před otevřením dálnice by už neměl být pro obyvatele čtvrtí, kolem nichž silnice povede, tak náročný jako předchozí léta. Dva tunely na trase jsou již prakticky prorubány, takže už město nebudou tolik zatěžovat nákladní auta s vytěženou zeminou.
Naopak se očekává, že budou následujících dvanáct měsíců skřípat zuby motoristé. Dělníci totiž obsadí několik silnic, které budoucí dálnice překříží.
Nervy na pochodu již jistě mají řidiči mezi Jesenicí a Zlatníky, kde se sjíždí na provizorní vozovku, a také na strakonické dálnici, která je kvůli stavbě mostu zúžena. Nyní podobné omezení čeká i motoristy na „staré benešovské“, silnici do Jílového a v neposlední řadě i brněnské dálnici, na níž se okruh napojí.
„Na silnicích u Jesenice se budou budovat kruhové objezdy a doprava bude opět svedena na provizorní přeložky,“ uvedla Martina Vápeníková z Ředitelství silnic a dálnic.
Omezení na dálnici D1 budou spíše kosmetická. Prozatím se plánuje jen snížení rychlosti uModletic, počet jízdních pruhů chce správa dálnic zachovat.

Obchvat Jesenice Spolu s dálnicí dlouhou přes 23 kilometrů postaví dělníci i obchvat středočeské obce Jesenice. Široká silnice obkrouží Jesenici a sousední Vestec obloukem ze západu a napojí se na „starou benešovskou“ na hranicích metropole.
Jesenicí po rozbité okresce dnes projíždí na 25 tisíc aut denně. „Jsme nešťastní. Třesou se nám okna i dveře, cinkají skleničky,“ popisuje současný stav Hana Blechová, která bydlí v činžáku hned u silnice.
Za rok touto dobou si Blechová a její sousedé možná poprvé po dlouhých létech budou moci otevřít okna a pustit do bytu čerstvý vzduch.

***

* Pražský okruh
úsek mezi D1 a Slivencem

Délka 23,1 km
Zprovoznění duben 2010
Cena 21,5 mld. Kč
Popis: Nová dálnice propojí
brněnskou s plzeňskou dálnicí. Ty
jsou dvěma nejzatíženějšími
autostrádami v Česku. Auta
jedoucí z Brna do Plzně, ale i do
Strakonic, Karlových Varů či
Chomutova, tak již nebudou
muset projíždět přes vnitřní Prahu
po Jižní spojce.
POČET AUT NA HRANICÍCH
PRAHY ZA JEDEN DEN
Dálnice D1 (Průhonice) 98 tis.
Štechovická silnice 25 tis.
Strakonická (Cukrák) 24 tis.
Plzeňská dálnice 51 tis.
Pražský okruh (Třebonice) 52 tis.
KDE UBUDE AUT (Současný
počet za jeden den)
Strakonická (Lahovičky) 54 tis.
K Barrandovu 45 tis.
Jižní spojka (Braník) 105 tis.
Jižní spojka (Roztyly) 130 tis.
Dálnice D1 (Chodov) 113 tis.