18.05.2009 - BARBORA FIALOVÁ - Téma dnes - str. 03

Co může zdržet tunely?

 

NOVÉ CESTY, NOVÉ UZAVÍRKY Pro rychlejší cestování Brnem vzniknou stavby za miliardy

Brno - Jestli se splní přání optimistů, má být v prosinci roku 2011 hotová obří křižovatka na severu Brna: Svitavská radiála. Až poté mohou první auta projet tunely Dobrovského pod čtvrtí Královo Pole.
Nyní je jasné, že zahájení stavby křižovatky bude mít minimálně půl roku zpoždění. Podaří se původní termín dodržet? „Radiálu je nutné dokončit současně se stavbou tunelů. Ty totiž budou jejím prostřednictvím připojeny ke stávající silniční síti,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Roman Kluzák.
Svitavská radiála, křižovatka o osmi větvích a s mostními konstrukcemi, má vyrůst u retenční nádrže Červený mlýn na severu Brna. „Právě teď se dokončuje výběrové řízení na firmu, která stavbu provede, a probíhají poslední stavební řízení,“ upřesnil mluvčí Kluzák.
Jediné, co chybí, jsou peníze. Radiála naváže na vyústění z královopolského tunelu a bude dál pokračovat ulicemi Porgesovou a Sportovní. Další směry povedou na Svitavy a do centra Brna.
Ředitel brněnského závodu ŘSD Pavel Doležal věří, že se otevření Královopolských tunelů dá za určitých okolností ještě stihnout. „Pokud příští rok peníze opravdu přijdou. Pokud ne, bude se muset hledat nějaké jiné řešení. To je ale na ministerstvu a Státním fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl.
Tunely Dobrovského, které vedou pod městskými částmi Královo Pole a Žabovřesky, se začaly stavět v roce 2006. Mají být dlouhé 1 250 metrů, přičemž dělníci už razí v druhé třetině délky. „Hloubí se taky otevřená jáma pro technologické centrum na ulici Dobrovského, které slouží k zabezpečení a provozování tunelů. Jeho stavba začne ještě letos,“ upřesnil Kluzák.

„Lidé nás žalují kvůli hluku“ Podle Pavla Doležala pokračuje stavba podle harmonogramu. Na rozdíl od Svitavské radiály nehrozí, že by se práce odložily nebo zpomalily. Ani když má stát hluboko do kasy. „Pro letošní rok máme peníze k dispozici. A i kdyby stát peníze nedodal, zaplatí stavbu sám zhotovitel a stát mu peníze zpětně doplatí,“ vysvětlil Doležal princip takzvaného rozvolněného financování.
Královopolské tunely se razí čtyřiadvacet hodin denně, rychlostí 35 až 40 metrů za měsíc. To znamená velký hluk a prašnost v okolí stavby. Kvůli tomu se investor neustále potýká s kritikou lidí, kteří žijí v okolí. „Existuje už několik soudních sporů, hlavně nás lidé žalují kvůli protihlukovým opatřením. Děláme však, co se dá. Tam, kde je stížnost, hlučnost měříme, a pokud jsou překročené limity, tak to řešíme,“ brání se Doležal.
I přípravné stavby na radiále však řidiči pocítí. Letos silničáři uzavřou zatím jen některé jízdní pruhy ve Sportovní ulici. „Hlavní omezení v souvislosti se stavbou svitavské křižovatky přijdou až příští rok,“ upřesnil Doležal.
Nejbližší významnou změnou pro řidiče tak bude uzavření ulice Zborovské jako spojnice mezi ulicí Žabovřeskou a centrem Brna. Tam totiž pokračuje komplexní oprava Žabovřeské ulice včetně mostů přes ulici Horovu a Fanderlíkovu.

Více snímků plánované Svitavské radiály na brno.idnes.cz * Opravy v okolí Brna Silnice I/52 z Brna do Rajhradu Celková délka opravovaného úseku je téměř deset kilometrů. Nyní je kvůli opravám uzavřena ulice Vídeňská ve směru z centra od Jihlavské po Heršpickou.
Oprava probíhá od října 2008 a silnice má být zprovozněná v listopadu 2010. Dokončovací práce budou probíhat ještě do listopadu 2011. Akce zahrnuje opravu jedenácti mostů a opravu povrchu silnice. Cena stavby je asi sedm set milionů korun.
Důvodem byl špatný stav silnice na velmi vytížené trase z Brna do Vídně.
Most v Řečkovicích je součástí oprav I/43 v Brně. Rekonstrukce bude probíhat ve dvou etapách.
Nyní se opravuje pravá polovina mostu, která bude dokončená koncem července 2009. Pak se zahájí oprava levé poloviny. Práce by měly být ukončeny do listopadu 2009. Stavba bude stát necelých dvacet milionů korun. Důvodem opravy je havarijní stav mostu na dopravně silně vytížené silnici.
Na silnici I/43 Hradecké se opravuje most nad ulicí Podhájí. Momentálně je zde částečná uzavírka pro osobní auta a úplná uzavírka pro auta nad 36 tun.
Akce má být dokončená v listopadu 2009.
Oprava mostu na dálnici D1 v úseku od napojení D1 na silnici I/52 Vídeňská po napojení na dálnici D2. Na místě je částečná uzavírka. Oprava má být dokončená v říjnu 2009.
* Co se chystá Oprava silnice I/50 Ostravská ve směru do centra Brna. Termín rekonstrukce září až říjen 2009. Do roku 2015 se počítá s projektem „Rozšíření dálnice D1 v úseku od Kývalky po Holubice“. To bude znamenat průběžná omezení provozu na dálnici D 1, zejména v oblasti křižovatek Brno-jih a Brno-centrum.
* Velký okruh
chystané stavby v Brně

Svitavská radiála. Termín začátku stavby je s největší pravděpodobností až příští rok, dokončení se plánuje do prosince 2011. Cena se vyšplhá k miliardě korun.
Tomkovo náměstí. Zde má vzniknout přemostění Tomkova náměstí a řeky Svitavy. Termín výstavby má být od července 2010 do listopadu 2012. Cena dosáhne 1,3 miliardy korun. Nyní se zpracovává dokumentace pro stavební povolení, vydané územní rozhodnutí ještě není pravomocné.
Rokytova ulice. Vznikne tam přemostění Karlovy ulice, Maloměřického nádraží a Kulkovy ulice s výhledem na pokračování výstavby městského okruhu dalším úsekem. Tím má být mimoúrovňová křižovatka Rokytova-Jedovnická s vedením nad ulicí Rokytovou do plánovaného tunelu pod Akátkami. Termín stavby je červen 2011 až listopad 2013, cena má být asi 1,6 miliardy korun. Je vydáno územní rozhodnutí a připravuje se zadání na zpracování dokumentace pro stavební povolení.
Žabovřeská I. Propojení mimoúrovňových křižovatek Hlinky a Kníničská. Termín stavby je od července 2013 do června 2016. Odhadovaná cena je 1,7 miliardy korun. Nyní se dokončuje dokumentace pro územní rozhodnutí.

(Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic)