21.03.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Dálnici chybí miliardy

 

Pokud se v rozpočtu nenajde 2,5 miliardy korun, dálnice letos nebude

Ostrava - O tom, zda se ještě v letošním roce napojí Ostrava na republikovou dálniční síť, už může rozhodnout jen vláda. Ve Státním fondu dopravní infrastruktury, z něhož se výstavba dálnice financuje, totiž chybí 2,5 miliardy korun na dokončení chybějících úseků. Vyplynulo to z jednání zástupců krajského úřadu s náměstkem ministra dopravy, který do Ostravy přijel na kontrolní den výstavby dálnice.
„Konečně víme, jaká je situace,“ komentoval výsledky jednání náměstek hejtmana Miroslav Novák.
Situace kolem dostavby dálnice totiž byla dlouho nepřehledná. Původní termín dokončení zbývajících dvou úseků, chybějících k propojení již hotového úseku dálnice se zbytkem republiky, byl totiž naplánován na listopad tohoto roku. Už v lednu ale začaly prosakovat zprávy, že na dostavbu dálnice nemusí být dost peněz. Ale nikdo nebyl schopný říct, jak to s dostavbou dálnice skutečně bude.
„Pro dostavbu dálnice D47 chybí v letošním roce minimálně 2,5 miliardy korun. Pokud se tyto peníze nepovede sehnat, výstavba dálnice se bude muset někdy v létě zastavit,“ popsal Miroslav Novák současnou situaci.
Fakt, že se výstavba zbývajících úseků dálnice může kvůli nedostatku peněz přerušit, dosvědčuje i Pavel Křemitovský z Ředitelství silnic a dálnic, který má právě výstavbu dálnice D47 na starosti.
„Je to velmi pravděpodobné, jediná šance, jak zajistit prostředky na dostavění dálnice D47, je zásah ministerstva dopravy a vlády, která jako jediná může ty prostředky do Státního fondu dopravní infrastruktury dodat,“ odpověděl Pavel Křemitovský na otázku, zda se výstavba dálnice v případě, že se nepodaří najít potřebné finance, skutečně zastaví. Zda se potřebnou částku skutečně podaří najít, ale není jisté. Jediným, kdo může rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury podpořit, je ministerstvo dopravy, potažmo vláda. Ta ale v současné ekonomické krizi hlídá každou korunu.
„Ministerstvo by to určitě udělalo rádo, D47 je vedle pražského okruhu jednou ze dvou priorit ministerstva, ale nejsou zdroje,“ vysvětlil zásadní problém dostavby dálnice Pavel Křemitovský.
I v případě, že by se chybějící peníze našly, nebudou mít řidiči z Moravskoslezského kraje vyhráno. Dvě a půl miliardy totiž bude v jednom úseku stačit jen na výstavbu jednoho pruhu.
Pokračování na str. B2

Dálnici chybí dvě a půl miliardy
Pokračování ze str. B1
„Pokud se podaří najít ve státním rozpočtu 2,5 miliardy korun na výstavbu dálnice, bude to znamenat jen to, že se dálnice mezi Bělotínem a Bílovcem propojí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.
„V úseku mezi Hladkými Životicemi a Bílovcem by se postavila dálnice v obou směrech, v úseku mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi by to ale stačilo jen na dostavbu jednoho pruhu. Auta by takmusela jezdit jen v jednom pruhu proti sobě,“ vysvětlil náměstek hejtmana úskalí minimalistické varianty dostavby dálnice D47. Kvůli propojení na zbytek dálniční sítě republiky, která v současnosti dosahuje až do Bělotína, se nepočítá ani s dostavbou úseku mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem.

Chybí peníze i na opravy Kvůli hospodářské krizi nemají finanční problémy jen stavebníci na D47, ale i správci silnic.
„Moravskoslezskému kraji v současnosti chybí několik stovek milionů korun na opravy silnic,“ řekl Miroslav Novák. „Přesný stav ale zjistíme, až budou sečteny všechny škody po zimním provozu,“ dodal náměstek hejtmana.
Na dostavbu dálnice by tak nešlo převést ani peníze, se kterými se počítá na opravy. Nic by to totiž nevyřešilo. Je jich málo.
„Na opravy je pro letošní rok určena zhruba miliarda korun, takže by to zaprvé nic neřešilo a za druhé by nebylo za co opravovat,“ vysvětlil Pavel Křemitovský z Ředitelství silnic a dálnic.

***

„Jediná šance, jak zajistit prostředky na dostavění dálnice D47, je zásah ministerstva dopravy a vlády.“ Pavel Křemitovský

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

 

21.03.2009 - Petr Žižka - Kraj Moravskoslezský - str. 02

Dálnice měla dávno stát

 

* K věci

Ani v době, kdy se zemi ekonomicky dařilo, se nepovedlo postavit celou dálnici. O jednotlivých důvodech, jako byly nejasná zadání státní zakázky, protahování stavby až po bujaré otevírání nikam nevedoucích úseků, jsme psali. Stejně jako o Zemanově dvojím klepání na základní kámen či o tělovýchovné akci bývalého ministra Šimonovského, který nesplnil slib, že dálnice dávno bude stát, a tak ji prošel pěšky...
O to hůř se budou peníze na těch pár kilometrů hledat teď, kdy se škrtá všude (tedy s výjimkou škrtů ve státním aparátu). Každopádně pomalá stavba dálnice, kterou budujeme dráž než jinde ve světě, stejně jako otřesný stav českých cest, které nejsou opravovány, ale jen flikovány, aby se za chvíli zase rozpadly, jsou jedním z nejhmatatelnějších důsledků způsobu, jakým se hospodaří se státními prostředky. A tak jsou lidé pořád ohlupováni tím, že za stav silnic může nedostatek peněz a těžké přírodní podmínky, jako kdyby v jiných zemích nesněžilo...