21.04.2009 - (jh) - Kraj Hradecký - str. 03

Zelení kritizují způsob jednání o silnici R35

 

Turnov - Vedení Strany zelených v Libereckém kraji protestuje proti způsobu projednávání, či spíše neprojednávání tras budoucí rychlostní silnice R35 ze severovýchodních Čech na Moravu. Ve studii tří variant silnice mezi Rádelským mlýnem a Úlibicemi jsou podle Zelených navíc chyby.
„Vyzýváme vedení Libereckého kraje ke standardnímu a poctivému vyhodnocení všech tří variant a k otevřenému jednání s veřejností. Současné tanečky kolem studie se nám nelíbí a neztotožňujeme se ani s prezentovanými závěry studie proveditelnosti,“ uvedl místopředseda liberecké krajské organizace zelených Aleš Hoření.
Náměstek libereckého hejtmana zodpovědný za dopravu Martin Sepp opakovaně potvrdil, že kraj veřejnost z jednání vůbec nevylučuje, ale na řadu přijde až po projednání se zastupitelstvy měst a obcí v jednotlivých možných koridorech. „Myslím, že správný postup je seznámit s návrhy nejdříve samosprávy a potom veřejnost a různé organizace a hnutí,“ míní Sepp.
I když závěry studie budoucí dálnice jsou již dostupné na krajském webu, zelení požadují důkladné seznámení s celou studií. „Podle našich informací jsou ve studii chyby, které cenově znevýhodňují superseverní trasu. Nesouhlasí ani prezentované počty projíždějících automobilů, které jsou proti předchozí studii výrazně navýšené,“ tvrdí Hoření. Zelení nesouhlasí s tím, aby dálnice vedla napříč Českým rájem.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)