22.05.2009 - (ČTK) - Kraj Hradecký - str. 01

Skončí kvůli penězům obchvaty?

 

Téma DNES

Hradec Králové - Pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení. Nejistá je také výstavba obchvatů Náchoda, Jaroměře či Nové Paky. Důvodem je nedostatek peněz v rozpočtu státního fondu dopravní infrastruktury. Celkem v Hradeckém kraji hrozí zakonzervování 16 dopravních staveb v řádu miliard korun. Vyplývá to z prezentace ministra dopravy Gustáva Slamečky před poslanci rozpočtového výboru.
Vedení Královéhradeckého kraje s možným zastavením prací na dálnici D11 nesouhlasí. „Stavba D11 je pro nás prioritou číslo jedna. Budeme chtít, aby peníze na ni kráceny nebyly,“ řekl hejtman Lubomír Franc. Kvůli nedostatku peněz je ohrožena nejen dostavba dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře, ale i její pokračování jako rychlostní silnice R11 do Trutnova a na hranice z Polskem.
Zastavení prací na obchvatech by se nejvíce dotklo Náchoda, který je již nyní denně zahlcován kolonami aut a je zřejmě dopravou nejvíce zatíženým městem v kraji.
Pokud stát nesežene peníze, budou se muset bez obchvatů zřejmě obejít i lidé v Jaroměři, Nové Pace, Úlibicích na Jičínsku a v Doudlebách na Rychnovsku. Ohrožena je i dlouho připravovaná stavba okružní křižovatky na silničním okruhu v Hradce Králové.
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)