22.05.2009 - (ČTK) - Východní Morava - str. 01

Na stavbu důležitých silnic v kraji chybí peníze

 

Zlínský kraj - Zhruba 24 dopravních staveb je ve Zlínském kraji ohroženo kvůli nedostatku prostředků ve Státním fondu dopravní infrastruktury. Peníze by mohly chybět i na důležité projekty, jako je stavba rychlostní R49, vybudování jihovýchodní části obchvatu Otrokovic na silnici R55 nebo pokračování stavby důležitých silnic první třídy na Vsetínsku. Vyplývá to z prezentace ministra dopravy Gustáva Slamečky před poslanci rozpočtového výboru. Vedení kraje považuje navržená omezení za nesystémová.
Podle náměstka hejtmana Jaroslava Drozda, kterýmá dopravu v kompetenci, sice kraj nedostatek peněz ve fondu chápe, omezení klíčových projektů ale odmítá. „Nemělo by to být na úkor Zlínského kraje a východní Moravy, protože ta byla dlouhodobě právě z pohledu napojení na nadřazenou silniční síť podceňovaná,“ řekl Drozd.
Pokračování na straně B2

Na stavbu silnic v kraji chybí peníze

Pokračování ze strany B1
Krajské vedení už novému ministru dopravy zaslalo seznam investic, které považuje za klíčové. Nejdůležitější z nich je podle Drozda vybudování rychlostní silnice R49. Ta má vést od Hulína směrem ke slovenské hranici a je důležitá i pro napojení strategické průmyslové zóny v Holešově. Její první úsek do Fryštáku se začal stavět loni, o ostatních dosud rozhodnuto není. Všechny ale na seznamu figurují. Kvůli nedostatku peněz hrozí zmrazení i stavbě jihovýchodní části otrokovického obchvatu na rychlostní R55, kterou kraj podle Drozda rovněž považuje za jednu z priorit. Zmrazení by mohlo čekat i její další plánované úseky z Napajedel až do Moravského Písku.

Ohroženo je i rozšíření silnice ze Zlína do Otrokovic V seznamu ohrožených staveb figuruje rovněž další fáze stavby silnice I/35 z Valašského Meziříčí do Lešné, rozšíření frekventovaného tahu ze zlínské části Malenovice do Otrokovic nebo například rekonstrukce silnice z krajského města do Vizovic.
Podle Drozda budou jednání kraje s ministerstvem dopravy o přísunu peněz pokračovat. „Každý ví, že investice do infrastruktury nejsou zbytečně utracené peníze. Jestliže se začne šetřit na infrastruktuře, oddaluje se celý proces budoucího rozvoje, až bude po krizi,“ doplnil náměstek.
Ve Zlínském kraji totiž zatím dálnice nebo rychlostní silnice téměř chybějí. D1 ve směru od Brna nyní sice končí v Kroměříži, chybějící úsek mezi Vrchoslavicemi na Prostějovsku a Kojetínem se má podle plánů Ředitelství silnic a dálnic otevřít až letos. Staví se už i její část z Kroměříže do Říkovic. Na ten se mají u Hulína v budoucnu obě rozestavěné rychlostní silnice R49 a R55 napojit.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava