23.03.2009 - (ČTK, ula) - Severní Čechy - str. 02

Další část trasy Praha - Most bude bezpečnější

 

Dobroměřice - Na podzim roku 2010 bude silnice vedoucí okolím Dobroměřic na Lounsku bezpečnější. Rozšíření trasy I/28 z Mostu na Prahu začalo v pátek, dnes tu bude první pracovní den.
Úprava úseku mezi Odolicemi a Dobroměřicemi na Lounsku v délce 6,6 kilometru bude za plného provozu trvat do září 2010.
„Ano, řidiči se musejí připravit na dopravní omezení,“ říká ředitel chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Renné Komínek. Úsekem se bude zřejmě podle potřeby projíždět i jednosměrně a dopravu bude řídit semafor.
Náklady na stavbu dosáhnou 427,23 milionu korun. Většinu peněz poskytne z dotačního programu Evropská unie, zbytek uhradí stát z fondu dopravní infrastruktury.
Stavba má podle Komínka asi roční zpoždění, příčinou byly problémy s výkupem pozemku.
„Kromě rozšíření silnice o 2,5 metru na 11,5 metru stavba zahrnuje i vybudování tří mostů přes Dobroměřický a Hradecký potok a přes biokoridor. Úsek bude přehlednější a pro řidiče bezpečnější, po dokončení prací se dá počítat i s úsporou času. Po dobu výstavby se ale řidiči naopak musejí obrnit trpělivostí,“ uvedl Komínek.

Opraví se více úseků Řidiči jedoucí z Mostu na Prahu museli téměř rok využívat objížďku po okolních obcích i kvůli rekonstrukci silničního mostu u Sedlece na Mostecku. Nový most byl uveden do provozu 11. března. Demolice starého přemostění přes železniční koridor, jež bylo v havarijním stavu, a výstavba nového mostu si vyžádaly 89 milionů korun.
Zakázku získalo sdružení firem Dobroměřice - Odolice, jež zahrnuje společnosti EDS Holding, Ekostavby Louny a Silnice Group.
Letos se podle Komínka ještě podaří zahájit práce na rozšíření dalších dvou úseků silnice I/7 z Prahy do Chomutova na čtyřproudou rychlostní komunikaci R7. Termín dokončení úseku Droužkovice - Nové Spořice je září 2012, úsek Vysočany - Droužkovice by stavbaři měli předat o rok dříve.
Stavby jsou součástí plánovaného rozšíření silnice I/7 v Ústeckém kraji od hranic Středočeského kraje, kam už vede od Prahy ve čtyřpruhu jako rychlostní komunikace R7, po Chomutov o další dva jízdní pruhy. Celkové náklady dosáhnou 13,78 miliardy korun.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy