23.04.2009 - (leč) - Brno - str. 04

CTP postaví nákupní galerii naproti Olympii

 

Brno - Projekt nákupního centra, které naproti areálu Olympia v Modřicích plánuje postavit společnost CTP Invest, je o něco jasnější. „Třetinu pozemku by měl obsadit nájemce z řad provozovatelů hobby marketů jako Hornbach nebo OBI a na další části chceme postavit obchodní galerii. Zbývající polovina pozemků je na prodej,“ uvedl Jakub Pelikán, nový obchodní ředitel holandského developera, kterému na jižní Moravě patří většina nemovitostí v průmyslových zónách. Pro firmu, která doposud žádné obchodní centrum nepostavila, je to výjimečný projekt.
Podél pravé strany dálnice D2 ve směru na Brno patří CTP Invest třicetihektarový lán půdy. Hlavního nájemce a investory, kteří by měli zájem o koupi pozemků, hledá CTP Invest už nejméně rok. Přesto obchodní ředitel tvrdí, že zájem o pozemky je velký. „Máme jednoho velkého investora, který by chtěl koupit většinu z nich. Poslední čtyři měsíce jednáme s několika vážnými zájemci o stavbě prodejní haly,“ dodal Pelikán s tím, že nemůže firmy konkrétně jmenovat. Předpokládá, že první budovy by u dálnice mohly začít růst koncem příštího roku.
CTP se snaží na místo přitáhnout nové, v Brně neokoukané maloobchodní řetězce, které třeba teprve chystají svůj vstup na tuzemský trh. „Obchodní galerie nabídne mix prodejen, volnočasových sportovních aktivit a zábavy, ale nebude tak komplexní jako Olympie,“ vysvětlil Pelikán. Částku, kterou zatím do koupě a přípravy pozemků firma investovala, nechce zveřejnit, stejně jako odhadovanou výši investice do staveb obchodního centra.
Čtyřiatřicetiletý Pelikán se na trhu nemovitostí pohybuje již deset let. Pomáhal zakládat českou pobočku amerického stavitele průmyslových parků ProLogis - konkurenční společnosti CTP. Vystudoval sociologii a psychologii na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Dvouleté doktorské studium absolvoval na Westchester College v Pensylvánii.