24.04.2009 - BOHUMIL ZEMAN - Kraj Karlovarský - str. 01

Dálnice v kraji: už začali stavět poslední úsek

 

Sokolov -Mnohem bezpečnější kompletní dálnice R6 spojí Karlovy Vary a Cheb za dva a půl roku. Včera slavnostně odstartovala stavba posledního zatím netknutého úseku Nové Sedlo - Sokolov. Měří 7,5 kilometru, vyjde na 2,9 miliardy korun a vybrané sdružení firem Strabag, Skanska, Metrostav tu ukončí práce nejpozději v září 2011.
„Je to poslední část dálnice, která spojí pětačtyřicet kilometrů vzdálená města Cheb a Karlovy Vary,“ připomněl šéf Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech Radomil Havrda. Akce je placena z evropských fondů, a tak by ji neměl ohrožovat nedostatek peněz či krize.
Narozdíl od jiných úseků R6, které jsou na tom hůře. Nejzapeklitější úkol čeká na techniky při rozšiřování silnice na mostě přes Ohři v Sokolově u Transmotelu. Musejí ve výšce 40 metrů nad údolím řeky vyměnit vrchní železobetonovou desku za lehčí ocelovou.
Pokračování na str. B3

Dálnice: začali stavět poslední úsek
CESTA Z KRAJE DO PRAHY Karlovy Vary a Cheb spojí kompletní dálnice za dva a půl roku. Včera odstartovala stavba posledního zatím netknutého úseku Nové Sedlo - Sokolov. Měří 7,5 kilometru. Hotova má být nejpozději v září 2011.
Pokračování ze str. B1
Rok a půl (od letošního října) se kvůli tomu bude po mostě jezdit jen jednosměrně - z Karlových Varů na Cheb. V opačném směru povede objížďka ulicemi Sokolova.
„Všichni se těšíme, až dálnici dostaví. Na druhou stranu se to negativně projeví zvýšeným dopravním ruchem ve městě,“ nezapíral starosta Sokolova Karel Jakobec.
Policie tvrdí, že udělá všechno pro to, aby doprava centrum nezahltila. „Konkrétně bude zapotřebí předělat křižovatku Kraslické ulice a obchvatu Sokolova, aby tu bez problémů mohla odbočit i těžká nákladní auta,“ zmínil jedno z chystaných opatření Miroslav Živnůstek z Dopravního inspektorátu v Sokolově. O trpělivost už požádal řidiče jeden ze šéfů firmy Strabag - Vladimír Boršek. „Stavět budeme za provozu a vznikne řada problémů.“ Na silnici, která se bude ze dvou pruhů rozšiřovat na čtyřpruh, omezí policie rychlost na 70 kilometrů v hodině. „Dálnice pak bude pro šoféry mnohem bezpečnější, přehlednější, rovnější a s plynulejším provozem,“ vyjmenoval výhody Živnůstek. Kvůli stavbě R6 byla tento týden uzavřena silnice z Dolního Rychnova na Březovou. Omezení potrvá deset měsíců a řidiči mají na výběr dvě objížďky. Autobusů se zákaz netýká.
Na dokončení dálnice Cheb - Karlovy Vary váže těžařská firma Sokolovská uhelná svůj závazek, že u Sokolova připraví velkou průmyslovou zónu. Ke slibu se před měsícem znovu přihlásil generální ředitel společnosti František Štěpánek. „V předstihu zahájíme práce na průmyslové zóně, aby její kostra byla hotova ke dni dokončení čtyřproudé silnice.“ Tedy někdy na podzim 2011.

Konec v (ne)dohlednu Politici to rádi slibují, ale i tak je konec v nedohlednu. Co je to? Stavba dálnice R6 do Prahy. Není to příliš vtipná, ale pravdivá hádanka. Výstavbu některých úseků čtyřproudé silnice stát znovu potichu odložil. Například tři úseky v Karlovarském kraji z Olšových Vrat do Bošova mají posunuté zahájení z roku 2010 na rok 2011.
„Je to kvůli horším finančním možnostem státu,“ vysvětlil šéf Ředitelství silnic a dálnic v Karlovarském kraji Radomil Havrda. Naplno se projevuje ekonomická krize - vybírá se mnohem méně peněz na mýtném, z něhož se nové dálnice financují. Jistotu mají jen úseky financované z evropských fondů.
„Pokud má tento trend pokračovat, některé stavební akce asi bude nutné pozastavit, odložit. Může se to týkat i některých úseků R6 ve Středočeském kraji,“ upozornil Pavel Hojda, poslanec z Chebu a místopředseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury. Nevěří, že se podaří dostavět dálnici v už několikrát posunutém a slibovaném termínu 2015. „Myslím, že se to nepovede.“ Původně vlády ČSSD v 90. letech slibovaly termín 2010.
Jako důkaz krize může posloužit třeba připravený úsek Bošov - Lubenec. Silničáři už v zimě nechali vykácet stromy, které tu překážely. Vypsali i výběrové řízení na dodavatele akce, jež má přijít na více než 1,3 miliardy korun. Bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček ale soutěž pozastavil. Právě kvůli chybějícím penězům.
Navíc se zdá, že se prodraží výkupy pozemků, na které má Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech pro letošek 10 milionů korun. Už teď je ale jasné, že by potřebovalo nejméně 100 milionů. Pozemky v blízkosti lázní jsou totiž drahé. Třeba desetkrát dražší než v okolí vesnic na východě kraje. „Čekáme na posudek. Cena se může v úseku Karlovy Vary - Olšová Vrata vyšplhat v některých místech až na 2000 korun za metr,“ odhaduje Havrda. Soukromých vlastníků půdy v okolí silnice je jen v tomto osmikilometrovémúseku asi šedesát. Na rychlostní silnici R6 se budou moci pohodlně napojit i řidiči jedoucí z karlovarského mezinárodního letiště v Olšových Vratech. „Vznikne tam mimoúrovňová křižovatka. Když všechno půjde podle plánu, začne se napojení stavět letos nebo příští rok. Už nyní běží výkupy pozemků, z nichž některé patří městu,“ řekl náměstek karlovarského primátora Petr Keřka. Přípojku bude financovat Karlovarský kraj s využitím vlastních i státních peněz.
Komplikovanější budou výkupy ve středních Čechách. Silničáři tu narazili na spoustu soukromých pozemků - úzkých pruhů vedoucích napříč budoucí dálnicí. Říkají jim "hrábě". „Je vidět, že jde o spekulatitivně získanou půdu. Až začneme s majiteli jednat, asi vzniknou problémy a je možné, že se stavby kvůli tomu zpozdí,“ naznačil šéf ŘSD.
Na trase z Karlových Varů do Prahy zbývá zahájit a dokončit celkem 12 úseků dálnice přibližně za 28 miliard korun. „Do roku 2015? Myslím si, že není reálné, aby stát tolik peněz během pěti let na jednu silnici uvolnil. Ale teoreticky se to stihnout dá,“ míní Havrda.
Za nejlépe připravené úseky označil obchvat Řevničova a trasu Řevničov - Nové Strašecí. Na tyto stavby zřejmě ještě stát stihne čerpat dotace z Evropské unie. U ostatních to není jisté.

***

* Dálnice do Prahy
Kamenný Dvůr - Tisová
2006 - 2010
Staví se: od října 2006
Délka: 7,5 kilometru
Cena: 2,4 mld. Kč
Tisová - Sokolov
2008 - 2011
Staví se: od října 2008
Délka: 5,4 kilometru
Cena: 2,5 mld. Kč (bez DPH)
Sokolov - Nové Sedlo
2009 - 2011
Staví se: od 23. dubna 2009
Délka: 7,5 kilometru
Cena: 2,9 mld. Kč
Nové Sedlo - Jenišov
2008 - 2010
Staví se: od února 2008
Délka: 4,4 kilometru
Cena: 1,9 miliardy korun
Karlovy Vary - Olšová Vrata
2010 - 2013
Zpracovává se dokumentace
ke stavebnímu povolení,
vykupují se pozemky
Délka: 8 kilometrů
Olšová Vrata - Žalmanov
2011 - 2014
Existuje projektová dokumentace
k územnímu rozhodnutí
Délka: 7,3 km
Žalmanov - Knínice
2011 - 2014
Existuje projektová dokumentace
k územnímu rozhodnutí
Délka: 7 km
Knínice - Bošov
2011 - 2014
Existuje projektová dokumentace
k územnímu rozhodnutí
Délka: 7,9 km
Předpokládaná cena:
2,56 mld. Kč (bez DPH)
Zdroj: ŘSD

* Dálnice do Prahy
Bošov - Lubenec
2009 - 2012
Výběrové řízení pozastaveno,
nejsou peníze
Délka: 4,1 km
Předpokládaná cena:
1,327 mld. Kč (bez DPH)
Lubenec (obchvat)
2010 - 2013
Zpracovává se dokumentace pro
zadání stavby
Délka: 8,2 km
Lubenec - Petrohrad
2011 - 2013
Probíhá územní řízení
Délka: 8,7 km
Přibl. cena: 3,186 mld. Kč (bez DPH)
Hořovičky (obchvat)
2012 - 2015
Probíhá územní řízení
Délka: 5,1 km
Přibl. cena: 1,472 mld. Kč (bez DPH)
Hořesedly (přeložka)
2012 - 2015
Probíhá územní řízení
Délka: 9,2 km
Předpokládaná cena:
2,3 mld. Kč (bez DPH)
Krupá (přeložka)
2012 - 2015
Vydáno územní rozhodnutí
Délka: 6,45 km
Přibl. cena: 1,9 mld. Kč (bez DPH)
Řevničov (obchvat)
2010 - 2013
Připraveno k výběrovému řízení
na dodavatele
Délka: 4,2 km
Přibl. cena: 1,5 mld. Kč (bez DPH)
Řevničov - Nové Strašecí
2011 - 2014
Zpracována dokumentace
ke stavebnímu povolení
Délka: 5,6 km
Přibl. cena: 1,8 mld. Kč (bez DPH)