25.05.2009 - (den) - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Na dálnici stále chybí peníze

 

Ostrava - Dokončení dálnice D47 je stále v ohrožení. Zatím na ni stát nezískal finance. Pro její dostavbu totiž akutně chybí peníze na dva úseky mezi Ostravou a Hranicemi na Moravě: z Bílovce do Hladkých Životic a z Hladkých Životic do Bělotína.
Podle vládních slibů mají být hotovy letos na podzim: jeden úsek celý a ten druhý, vedoucí do Bělotína, má mít pouze poloviční profil. Řidiči zde proto zatím budou jezdit jen ve dvou pruzích v obou směrech. Tyto dva úseky jsou posledními částmi, které nyní brání dálničnímu propojení mezi Ostravou, Brnem a Prahou.
Podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka se Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) dohodlo se stavebními firmami, aby ve stavbě dálnice pokračovaly na své vlastní náklady. „Ve stavbě obou úseků dálnice D47 se pokračuje. Stavební společnosti staví na své vlastní náklady. Firmy mají garantováno, že jim stát peníze vyplatí. Vláda řeší úvěr z Evropské investiční banky ve výši 8,35 miliard korun,“ upřesnil náměstek Novák.
Ředitelka komunikace stavební firmy Skanska Lucie Nováková uvedla, že o způsobu řešení probíhají jednání.
„Bylo by proto předčasné se k nim nyní konkrétněji vyjadřovat. Bez ohledu na jednání pokračujeme v práci na našich stavbách a stále platí, že se snažíme v rámci svých možností vyjít ŘSD maximálně vstříc,“ vysvětlovala Nováková.
Pokračování na str. D3

DÁLNICE D47 Dokončení klíčové komunikace je v ohrožení, stále nejsou hotovy dva úseky. Stát zatím na dostavbu nezískal finance, ale podle vládních slibů by měla být dálnice dostavěna ještě letos na podzim
Pokračování ze str. D1
Jednání potvrdila také tisková mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. „Jednáme v současnosti s dodavatelskými firmami o možnosti úvěrování staveb ve výši asi 50% z ročního rozpočtu stavby. Podle posledních informací ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) bychom měli na zprovoznění dálnice v úseku mezi Hranicemi naMoravě a Ostravou finance získat.“ Státní fond dopravní infrastruktury informaci o tom, že budou stavební firmy pokračovat ve stavění úseků dálnice D47 na vlastní náklady, nepotvrdil.
„Tuto informaci nemohu potvrdit. Vše řešíme s ministerstvem financí. Pracuje se na získání úvěru z Evropské investiční banky,“ sdělil mluvčí SFDI Karel Hanzelka s tím, že dokončení dálnice je pro stát prioritou. „V tuto chvíli nám však chybí na příští rok až 50 miliard pro výstavbu silnic a dálnic. Nemáme peníze, se kterými jsme počítali. Věc se stále řeší,“ upřesnil Hanzelka.

Dopravci méně jezdí, méně se také vybere Příčinou chybějících peněz je podle mluvčího SFDI také zčásti hospodářská krize. „Dopravci méně jezdí, proto je také nižší výnos z mýtného, dálničních kuponů i ze silniční daně,“ dodal mluvčí. Kromě ŘSD musela seškrtat svůj rozpočet i Správa železniční a dopravní cesty.
Dalším úsekem, který k dokončení dálnice D47 chybí, je ten z Bohumína k hranicím s Polskem. Dokončen měl být příští rok v červnu, nyní se prý ale počítá s červnovým termínem roku 2012.
Podle Jindřicha Vaňka, mluvčího stavební firmy ODS, zde zatím k žádnému konkrétnímu jednání ohledně úvěru, který by si společnost měla brát na dokončení úseku z Bohumína do Polska, nedošlo. „Jednali jsme akorát o silnici I/11 z Ostravy do Opavy, která by letos neměla být zakonzervována, v její stavbě se pokračuje,“ upozornil Vaněk.

Starostové se dálnice nemohou dočkat Starostové obcí ze severní části Novojičínska se těší, až bude dálnice D47 v provozu. Doufají, že stát vše s financováním stavby zdárně vyřeší a stavbu se podaří do konce letošního roku dokončit.
Co od dálnice očekávají? Nejen snadnější a rychlejší způsob cestování do Ostravy či Olomouce a s tím spojené například nové pracovní příležitosti, ale také to, že se obce stanou atraktivnějšímimísty pro bydlení a rekreaci. „Už aby to bylo,“ říkají nedočkavě starostové a vypočítávají, o kolik se jim zrychlí cesta do Ostravy. „Autem jsem jel do centra Ostravy zhruba čtyřicet minut, po nové dálnici jsem tam za deset,“ sděluje například starosta Bravantic Ivo Kočíš s tím, že pro obec díky dálnici nastávají lepší časy. „Situace je velmi dobrá, vzrůstá zájem o stavební pozemky, s dálnicí se také sníží průjezd automobilů obcí na Bílovec a Klimkovice,“ míní Kočíš. Také lidé z Mankovic si polepší. Do Ostravy se dostanou za patnáct minut místo dnešní tři čtvrtě hodiny. „Těšíme se na dokončení dálnice, zmenší se provoz a ruch v obci. Také předpokládáme větší prodej stavebních pozemků,“ popisuje situaci mankovický starosta Miroslav Švajda. Výrazné ekonomické zlepšení v obci díky blízkosti nové dálnice očekává také starosta Bílova Zdeněk Fusik. „Přivaděč na dálnici je od Bílova zhruba jeden kilometr. Do Ostravy se tak místo třiceti minut dostaneme za patnáct,“ říká starosta s tím, že v poslední době zaregistrovali větší zájem o pozemky.

V Pustějově se už nemohou dočkat Nedočkavý je také pustějovský starosta Tomáš Maiwaelder. „Připravujeme novou výstavbu v obci, vznikají inženýrské sítě na pozemcích,“ informuje Maiwaelder. Starostu Pustějova překvapilo především snížení dojezdové doby do Ostravy a Olomouce. „Z hodinové cesty do Olomouce se stane třicetiminutová, do Ostravy místo půl hodiny pojedeme jen 15 minut,“ upřesňuje starosta a dodává, že se hlavně také všichni těší na to, až skončí práce na dálnici, ubude prachu a hluku.
Osmdesátikilometrová dálnice D47, vedoucí z Lipníku nad Bečvou k polským hranicím, by podle vládních slibů měla být hotova do konce letošního roku.

***

Ve stavbě obou úseků dálnice D47 se pokračuje. Stavební společnosti staví na své vlastní náklady. Miroslav Novák, náměstek hejtmana

* Historie financování dálnice D47 2002 Uzavření Realizační dohody mezi soukromým investorem, společností Housing and Construction a státem (ŘSD). 2003 Stát vypovídá Realizační dohodu. Veškerá zajištění projektu dálnice zůstávají na straně státu (ŘSD). Březen 2003 Vláda schválila návrh zákona o státním dluhopisovém programu na úhradu výdajů spojených s výstavbou dálnice D47. Květen 2003 Poslanecká sněmovna schválila zákon o dluhopisovém programu na D47. 2004 Vláda schválila program výstavby dálnice D47 bez využití úvěru Evropské investiční banky Červenec 2005 Kvůli změně v DPH, z pěti na devatenáct procent, schválila vláda navýšení programu výstavby dálnice. Celkové náklady představují 57 miliard korun. 2006 Výstavba financována prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury. (zdroj: www.viamoravica.cz)