25.03.2009 - PETR JEŽEK - Kultura - kraj Karlovarský - str. 05

Bývalý přechod v Rozvadově zůstane státu

 

Rozvadov - Dva bývalé hraniční přechody nesly jméno Rozvadova na Tachovsku. Poté, co přestaly sloužit svému původnímu účelu, jejich areály získávají noví majitelé.
Budovy starého silničního přechodu se stanou majetkem obce Rozvadov. Před dvanácti roky otevřený dálniční přechod Rozvadov, na přelomu tisíciletí největší svého druhu ve střední Evropě, zůstane státu. I když o něj rozvadovská radnice měla zájem, neuspěla. „Obec mohla mít z pronájmu přechodu slušné peníze do svého rozpočtu,“ povzdychl si začátkem roku rozvadovský starosta Jindřich Červený, když zjistil, že dálniční přechod zůstane státu.
Policisté opustili hraniční přechod 21. prosince 2007. Kukaně, z nichž kontrolovali projíždějící auta, osiřely vstupem České republiky do Schengenu. Nyní je řada budov zamčená a zavřená. Parkoviště pro stovky kamionů jsou téměř prázdná, jen u skladu označeném jako celní prostor postává několik náklaďáků. U parkoviště - směrem k výjezdu z republiky - stále slouží směnárna, v opačném směru je v provozu mimo jiné restaurace a informační středisko kraje.
K němu se ale turisté dostanou jen v případě, že ještě před přechodem sjedou z dálnice a přijedou po odbočce dříve určené pro nájezd kamionů k celnímu odbavení. Když infocentrum objeví až při průjezdu bývalým přechodem, mají smůlu, už se k němu nedostanou. Od dálnice jej oddělují vysoké betonové bloky.
Co s přechodem bude dál? Celý zůstane ve vlastnictví státu, potažmo státní firmy Ředitelství silnic a dálnic. „Převzali jsme všechny pozemky a budovy, smlouva je před podpisem na ministerstvu,“ vysvětluje Roman Kluzák z tiskového odboru Ředitelství silnic a dálnic. V budoucnu by měl areál sloužit motoristům. „Problémem České republiky je nedostatek truck center, tedy míst určených převážně pro řidiče kamionů,“ naznačuje zřejmě nejreálnější plán na využití areálu mluvčí ministra dopravy Martin Kupka.
Celní správa i policie mají zájem, aby v budoucnu mohly prostory bývalého přechodu využívat. Experti v současné době zpracovávají projekty na nejúčelnější využití rozsáhlého areálu. Podle záměrů obrovská parkoviště doplní čerpací stanice, nevyužitá pracoviště policistů a celníků se zřejmě změní vmotel pro řidiče, především pro osádky kamionů. Zřejmě tam vyroste i servis pro samotné kamiony. „V současné době na plánech budoucího využití areálu pracuje tým lidí z ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic, ministerstva vnitra, policie i Plzeňského kraje. Na základě výsledků jejich práce vznikne zadání pro konečný projekt. Ten bude podkladem pro samotné stavební řízení,“ říká mluvčí ministra dopravy Martin Kupka. Podobný problém experti řeší i na druhém konci republiky, kde hledají využití pro nejnovější a největší dálniční přechod se Slovenskem, v Lanžhotě.
Nejen kamiony, ale i řidiči osobních aut by v budoucnu měli využívat areál k odpočinku, občerstvení nebo získání turistických informací o regionu a České republice.
Ředitelství silnic a dálnic plánuje, že v budoucnu řidiči, projíždějící po dálnici do Německ, nebudou muset u bývalého přechodu zpomalovat na současnou šedesátku. „Zmizí zastřešení nad dálnicí, bude to normální průjezdní úsek,“ vysvětluje Roman Kluzák z Ředitelství silnic a dálnic.