25.05.2009 - JAROSLAV HOŘENÍ - Kraj Liberecký - str. 01

Nedostatek peněz ohrožuje stavby nových silnic

 

Téma DNES

Liberecký kraj - Kvůli nedostatku peněz ve Státním fondu dopravní infrastruktury bude muset Ředitelství silnic a dálnic odložit zahájení devíti projektů v Libereckém kraji. Nedostatek peněz v rozpočtu může vést i k odložení stavby rychlostní silnice R35 v úseku mezi Turnovem a Jičínem. O tom kudy trasa povede se přitom má rozhodnout do konce roku a po té by měly začít přípravy vlastní stavby.
Na seznamu Státního fondu dopravní infrastruktury je sice deset krajských projektů, ale staveniště mimoúrovňové křižovatky na silnici I/65 v Rychnově u Jablonce nad Nisou už převzal dodavatel. Stavba za zhruba 25 milionů korun by se tak měla podle informací Josefa Jeníčka z libereckého Ředitelství silnic a dálnic dokončit. Celkem je v zemi kvůli nedostatku peněz ve fondu ohroženo na 300 silničních staveb.
„V Libereckém kraji se většina staveb ze seznamu teprve připravuje, výjimkou je obchvat Dubé na Českolipsku na silnici I/9, kde už se vybírá dodavatel,“ řekl Jeníček. Mezi ohroženými stavbami je například dokončení rychlého spojení Liberce a Jablonce nad Nisou, které dnes končí u sídliště Kunratická.
Pokračování na straně D3

Nedostatek peněz ohrožuje silnice
STOP NOVÝM SILNICÍM Kvůli nedostatku peněz se zřejmě zastaví 9 silničních projektů v Libereckém kraji. Mezi ohroženými stavbami je i dokončení spojení z Liberce na Jablonec, které by stálo 550 milionů korun. Práce na dokončení pětikilometrového úseku tak letos nezačnou

Pokračování ze strany D1
Silnice už stála přes 1,5 miliardy korun a na její dokončení je třeba ještě přes půl miliardy.
Práce na dokončení pětikilometrového úseku mají podle původních předpokladů začít letos, kvůli nedostatku peněz bude stavba ale zřejmě odložena.
Podobný osud čeká asi i plánované obchvaty v Kravařích, v Novém Boru a Dolní Libchavě na Českolipsku, ohrožena je i plánovaná stavba okružní křižovatky na silnici I/13 ve Cvikově a oprava frekventovaného úseku silnice I/35 z Turnova na Sedmihorky.
„Omezení se týká všech staveb financovaných z národních fondů, tam, kde využíváme evropských peněz, problémy nejsou a stavby pokračují podle plánu,“ vysvětlil Jeníček.
Nyní se v Libereckém kraji investují do silnic 3,5 miliardy korun, které jsou financovány z Operačního programu Doprava a z úvěru od Evropské investiční banky.
Práce na silnicích v Sosnové, výstavba silnice ze Stráže nad Nisou na Frýdlant nebo rekonstrukce silnice z Jablonce nad Nisou na Tanvald tak ohroženy nejsou. „V týdnu ještě zahájíme stavbu silnice z Bílého Kostela na Hrádek nad Nisou,“ uvedl Jeníček. Stavba za dvě miliardy korun by měla zrychlit cestu ke státní hranici v Hrádku nad Nisou a odvést dopravu mimo obydlená území.
Podle náměstka libereckého hejtmana pro dopravu Martina Seppa je omezení silničních staveb na hlavních tazích nepříjemné, ale kraj to nemůže prakticky ovlivnit.
„Na druhou stranu je to pro nás signál, abychom se snažili co nejvíce zlepšit stav našich silnic druhých a třetích tříd,“ řekl Sepp.
Půjdou na silnice peníze určené na koupi Ještědu?
Nedostatek peněz ve fondu dopravní infrastruktury se krajských silnic ale také přímo dotýká, protože Liberecký kraj si od fondu půjčoval peníze na předfinancování staveb. Jen letos získal kraj z unijních peněz 375 milionů na 15 staveb, které nemůže odložit.
„Financování chceme vyřešit tím, že si půjčíme devadesát devět milionů z krajské rezervy, která je určena na koupení Ještědu. Silnice jsou podle mě důležitější. Teď bude záležet na zastupitelstvu,“ upřesnil pro MF DNES Sepp. Velice důležitá a potřebná je také nová rychlostní silnice, která by Liberecký kraj napojila na Královehradecký. Krajský úřad zatím na obecních zastupitelstvech představuje tři možné varianty vedení dálnice. Veřejnost se nyní může jen podívat na materiály zveřejněné na krajských stránkách.
„Kraj potají vyjednává se zastupitelstvy, což není dobré. Mělo by se jednat najednou i s běžnými lidmi,“ kritizuje postup kraje předseda Strany zelených v Libereckém kraji František Pelc.
Zelení stejně tak jako Ministerstvo životního prostředí, kde je Pelc náměstkem, prosazují jižní variantu, která vede kolem Sobotky, a zásadně odmítají dálnici napříč Českým rájem.
Třetí možností je koridor vedoucí kolem Železného Brodu a Semil. Tato superseverní varianta by zajistila lepší napojení průmyslově zaostávajících oblastí, značně ji však znevýhodňuje cena kolem 37 miliard, což je víc než dvakrát tolik než cena jižní trasy.
„Jižní je nejlevnější, a to ještě zahrnuje obchvaty na stávající silnici mezi Turnovem a Jičínem,“ tvrdí Pelc. Pokud by dálnice vedla po jižním okraji CHKO Český ráj, byla by zhruba o 20 kilometrů delší než napříč Českým rájem.
„Nejde o spojnici Turnova s Jičínem či Liberce s Hradcem Králové, ale o součást transkontinentální dálnice. A z celoevropského pohledu jde o zanedbatelné navýšení,“ vysvětluje Pelc.
Kamiony by po této novémoderní silnici mohly přepravovat zboží dokonce mezi Hamburkem a Istanbulem.

***

* Ohrožené stavby v Libereckém kraji

R35 Plánovaná stavba moderní silnice v úseku mezi Turnovem a Jičínem I/35 Oprava frekventovaného úseku z Turnova na Sedmihorky Liberec – Jablonec Dokončení rychlého spojení, které dnes končí u sídliště Kunratická. Obchvaty Kravaře, Nový Bor, Dolní Libchava Okružní křižovatka Plánovaná stavba křižovatky na silnici I/13 ve Cvikově.

* Stavby, jež pokračují Stráž nad Nisou

Výstavba silnice ze Stráže nad Nisou na Frýdlant.
Jablonec nad Nisou Rekonstrukce silnice z Jablonce nad Nisou na Tanvald.
Bílý Kostel Tento týden začne stavba silnice z Bílého Kostela na Hrádek.
Mimoúrovňová křižovatka Stavbu mimoúrovňové křižovatky na silnici I/65 v Rychnově u Jablonce už převzal dodavatel.