26.02.2009 - JAROSLAV NEDVĚD - Kraj Plzeňský - str. 03

Ze západního okruhu Plzně je trapný pomník

 

Komentář

Zřejmě nejhorším možným scénářem se začíná řídit příprava stavby západního silničního okruhu Plzně. Projekt, který je významem pro Plzeň srovnatelný s dálničním obchvatem, se odsouvá. Politici si přitom problémovou stavbu navzájem otloukají o hlavy. Novinkou je útok radnice na vedení kraje, že zdržuje podepsání dohody o rozdělení úloh na projektu, což prý může stavbu zpozdit.
Jak to tedy se zdržováním okruhu je? Stojí za to se vrátit například do roku 2004. „S panem primátorem jsme se dohodli, že uděláme vše pro to, aby se připravil a postavil západní okruh,“ oznamoval po jednání s Jiřím Šnebegerem (ODS) tehdejší hejtman Petr Zimmermann (ODS). Zdálo se, že po letech dohadů má okruh vyhráno. Jenomže Šnebergera zanedlouho vystřídal Miroslav Kalous (ODS). Ten pro změnu dělal vše pro to, aby naopak dostala přednost stavba průtahu - magistrály podél Klatovské třídy. I proto vznikla v roce 2005 dohoda, že stát zaplatí silnici přes Plzeň a kraj bude s pomocí EU financovat okruh.
Potom přišla poměrně dlouhá doba úvah o tom, že průtah Plzní povede přes Škodovku. To proto, že původní plán - s trasou podél Škodovky - počítal s rozsáhlými demolicemi a hrozilo, že nezíská kladný posudek vlivů na životní prostředí a narazí na odpor lidí. Jenomže sny o trase továrním areálem padly v srpnu 2007, kdy se ukázaly jako drahé a nereálné. Přinejmenším od toho okamžiku bylo jasné, že pokud se má v dohledné době nějaká spojnice Jižního a Severního předměstí Plzně postavit, může to být jen okruh. Po půl roce ale vyšlo najevo, že se radnici nedaří zajistit potřebné pozemky a projekt přešlapuje na místě. Právě proto se loni na jaře zrodila myšlenka - sepsat dokument, ve kterém si radnice a kraj jasně rozdělí role. „Aby se okruh dal do pohybu. Město by mělo dokončit projekt a vykoupit pozemky. My bychom měli zajistit samotnou stavbu,“ prohlásil v dubnu 2008 hejtman Zimmermann. Radnice souhlasila a úlohy byly dané. Od loňského jara ale politici nenašli dost vůle, aby lejstro podepsali, ačkoliv se na to několikrát chystali. Když se tedy dnes vedení radnice rozčiluje, že krajská reprezentace složená ze socialistů dohodu zdržuje, je třeba připomenout, že se na podpisu nedokázali dohodnout ani občanští demokraté mezi sebou. Přitom je třeba brát v úvahu, že vedení kraje západní okruh - na rozdíl od radnice - prosazovalo v minulosti vždycky.
Z projektu západního okruhu Plzně se nyní stává trapný pomník několika reprezentací města. Trasa silnice je jasná od devadesátých let. Dávno má kladný posudek vlivů na životní prostředí. Konšelé do jednoho vždy tvrdili, že je okruh potřebný. O nutnosti zajistit pozemky všichni věděli roky. Okruh přesto vždycky narážel na největší překážky na radnici. Nejvíc jej přitom zdržely manévry kolem konkurenčního silničního průtahu napříč městem.

Projekt západního okruhu nejvíc zdržely manévry kolem konkurenčního silničního průtahu napříč městem.


O autorovi| JAROSLAV NEDVĚD, redaktor MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj