27.02.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Dálnice letos asi nebude

 

Na její dokončení chybí peníze, stát hledá možnosti, jak problém vyřešit

Ostrava - Řidiči, kteří se těšili, že na podzim budou moci jet z Ostravy po dálnici až do Prahy mají asi smůlu. Kvůli nedostatku peněz hrozí, že se výstavba chybějících úseků zastaví.
Nečekanou a překvapivou informaci o potížích při financování stavby dálnice potvrdil MF DNES viceprezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Pavel Vítek.
„Stát zatím neví, kde by mohl peníze najít,“ řekl Pavel Vítek. „Hledají se stavby, na kterých by stát mohl omezit financování. To se netýká těch, které jsou financovány i ze zdrojů Evropské unie. O ty peníze bychom jinak přišli. A do této kategorie bohužel výstavba dálnice D47 nepatří, takže se může stát, že se její financování zastaví,“ dodal Vítek.
Pokud se financování výstavby dálnice zastaví, bude hrozit, že se řidiči propojení se zbytkem dálniční sítě hned tak nedočkají.
Podle původních plánů se měli propojení na zbytek dálniční sítě v republice dočkat v listopadu příštího roku.
„S otevřením počítáme v listopadu příštího roku. Jen v případě nepřízně počasí nebo kdyby scházely peníze, tak bychom úsek otevřeli až v prosinci,“ řekl před pouhými dvěma měsíci Roman Kluzák z tiskového odboru Ředitelství silnic a dálnic.
Situace se ale během dvou měsíců dramaticky změnila.
„Při stanovování termínu dokončení dálnice se vycházelo z předpokladů o příjmech fondu starých dva roky. Ty se ale nepodařilo naplnit,“ vysvětluje mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka. „Dostavění dálnice do Ostravy je ale pro ministerstvo, při řešení toho, kde peníze, které máme použijeme, jednou z priorit. Na duben je naplánován kontrolní den dálnice, kterého by se měl zúčastnit i pan ministr. Ten by měl na Ostravsko přijet s konkrétním řešením celého problému,“ dodal Pavel Kupka.
Jaký bude další osud výstavby dálnice a kdy se stávající úseky v okolí Ostravy propojí se zbytkem dálniční sítě si zatím nikdo netroufá odhadnout. Vše záleží na rozhodnutí ministerstva, jak budou využity finance, které na výstavbu nových silnic a dálnic v tomto roce má.
Ředitelství silnic a dálnic totiž v současnosti postrádá okolo sedmi miliard korun, které v systému chybí. „Peníze musíme dostat co nejdřív, jinak listopadový termín určitě nestihneme,“ říká Jan Gogela, manažer výstavby dálnice D47 z Ředitelství silnic a dálnic.

* Ohrožené úseky Kde se může zastavit výstavba dálnice

Bělotín - Hladké Životice 18 km Nejdelší nedostavěný úsek dálnice. Jsou rozestavěny mosty Hladké Životice - Bílovec 11,6 km Jsou hotovy všechny betonáže mostů Bohumín - státní hranice 6,1 km Stavba byla zahájena 10. 3. 2008 (Viz Nikdo... str. B3)

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

 

27.02.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 03

Nikdo neví, co dálnici čeká

 

PŘERUŠENÁ STAVBA DÁLNICE Kvůli nedostatku peněz hrozí, že se výstavba chybějících úseků dálnice D47 na Novojičínsku zastaví. Zatím nikdo neví, zda se na trasu mezi Bělotínem a Bílovcem najde dost peněz, aby se zde dálnice dokončila

Ostrava - Na otázku, jaká bude budoucnost dálnice D47, která by měla propojit Ostravsko se zbytkem republiky nezná v současnosti odpověď prakticky nikdo.
„Zatím víme jistě jen jedno: na pokračování stavebních prací na dálnici D47 chybí peníze,“ říká vedoucí manažer výstavby dálnice D47 Jan Gogela. „Na některé stavby nemáme už ani korunu, na některé ještě nějaké peníze jsou. Zatím se ale nerozhodlo, jak budeme pokračovat dál,“ dodal Jan Gogela.

Ve hře je několik variant Řešením, kterého se všichni obávají nejvíce, je úplné zastavení prací na výstavbě zbývajících úseků dálnice. To by znamenalo, že se řidiči při cestě z Ostravy dostanou maximálně několik kilometrů za Klimkovice, kde současná dálnice končí a ve směru od Olomouce budou muset sjet z dálnice u Bělotína.
„Zatím nevíme, jak to bude, zda budeme stavět například jen jeden pruh dálnice tak, aby byl hotový, to bychom mohli do listopadu stihnout,“ vysvětluje Jan Gogela.
„Problém je ale v tom, že tento způsob výstavby je silně neekonomický. Když se staví oba pruhy dálnice najednou, vyjde to podstatně levněji,“ přibližuje další problémy související s nedostatkem peněz na výstavbu dálnice mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka.
Úsek dálnice D47 mezi Bělotínem, Hladkými Životicemi a Bílovcem je pro fungování dálnice nejdůležitější. Bez něj nemá již otevřená část dálnice v bezprostředním okolí Ostravy prakticky smysl.
„Hledáme způsob, jak jej postavit,“ přiznává Martin Kupka. „Kvůli nedostatku peněz musíme najít kompromisní řešení pro výstavbu tohoto úseku, protože je nám jasné, nakolik je dálnice pro Ostravu důležitá. V současnosti hodnotíme, jak na tom jednotlivé stavby dálnice ve druhé polovině roku budou, snažíme se vše vyřešit tak, aby se nemuselo přestat stavět,“ dodává mluvčí.
Je ale velice pravděpodobné, že se stavět přestane. Minimálně na úseku mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem. Tento úsek se začal stavět jako poslední a problémy byly i na polské straně, kde se má dálnice napojit na polskou autostrádu A1. Jednou z možných variant tak je, že se tento úsek přestane stavět úplně a ušetřené peníze se využijí právě na výstavbu dálnice mezi Bělotínem a Bílovcem.
„V současnosti se jedná o možnostech státního rozpočtu a rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, ze kterého je výstavba dálnice financována. Ve hře jsou také evropské peníze, zde sice příliš možností není, ale snažíme se udělat vše pro to, abychom mohli dotace z Bruselu získat,“ dodal Martin Kupka.

Opozdí se i výstavba přivaděčů Prvními stavbami, které mohou být kvůli shánění prostředků na dostavění dálnice odloženy, mohou být dálniční přivaděče.
Ministerstvo dopravy se tak může dostat do paradoxní situace. Na začátku tohoto roku totiž zpoplatnilo provoz na silnicích R48 a R56, přestože dříve jeho zástupci prohlašovali, že dokud nebudou tyto silnice napojeny na dálnici, k jejich zpoplatnění nedojde.
Dálniční přivaděč na Místeckou ulici, který by měl dálnici propojit se silnicí R56 ale s největší pravděpodobností padne za oběť shánění peněz pro dostavbu dálnice mezi prvními. Obyvatelé kraje tak budou muset platit několik let zbytečně dálniční poplatky za používání silnice, ze které se na dálnici vůbec nedostanou. Zpoplatnění obou silnic zvýšilo dopravní zatížení přilehlých obcí, jako je Sviadnov, Žabeň, Paskov, nebo Hrabová až o třetinu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko