27.03.2009 - TOMÁŠ KASSAL - Severní Čechy - str. 01

D8: hrozí další zpoždění?

 

Stavitel věří, že se poslední úsek dálnice otevře v prosinci 2010. Podle ekologů to bude o tři roky později

České středohoří - Dálnice D8 je už nyní jednou z nejdéle budovaných silnic v historii Česka. Plánovala se od šedesátých let, dostavuje se po částech a termín jejího kompletního dokončení je ve hvězdách.
Investor stavby posledního úseku přes České středohoří, firma Ředitelství silnic a dálnic, se stále upíná k prosinci 2010. K tomuto datu by měla být dálnicí propojena Praha s českoněmeckou hranicí podle stavebního plánu. Jenže tento termín se jeví jako nereálný už i skalním zastáncům dálnice. A podle ekologů ze sdružení Děti Země, které stavbu napadají na úřadech a u soudu, bude celá trasa hotova nejdříve v roce 2013.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přitom nemá potíže s financováním, a to ani v době hospodářské krize a očekávaných škrtů ve výdajích státu. „Peníze máme z evropských fondů. Potíž ovšem nastala u tunelu Radejčín, kde se nám stále nedaří získat stavební povolení,“ říká mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Vydání povolení překážejí dvě věci: jednak ještě nejsou vykoupeny všechny pozemky pod stavbou, jednak běží několik odvolání proti kácení stromů ze strany ekologických aktivistů.

Situace podle ŘSD ještě není kritická Podle ŘSD ale situace ještě není kritická, zástupci firmy ji ale už začali označovat za „napjatou“. „Zatím stále máme ještě pro získání povolení časovou rezervu dva až tři měsíce. Pokud do té doby povolení získáme, stanovený termín dokončení, tedy prosinec 2010, se stihne,“ řekla Vápeníková.
Zatímco tunel u Prackovic nebo most přes Opárenské údolí se staví podle plánů, tunel u Radejčína se ještě budovat nezačal. Právě tunely jsou přitom technicky a časově nejnáročnější částí celé stavby.
Podle ekologů je dokončení dálnice na konci příštího roku nereálné i v případě, že by investor potřebná povolení do tří měsíců sehnal. „Například s výstavbou mostu přes obec Vchynice se má začít v červnu 2009 a má trvat více než dva roky, takže dokončení může být nejdříve v září 2011. U tunelu Radejčín zase stavební řízení začalo až nyní 13. března, takže by mohl být nejdříve až v lednu 2013,“ upozornil Miroslav Patrik ze sdružení Děti Země.
Pokračování na straně B2

Dálnice D8: hrozí další zpoždění?

Pokračování ze strany B1
Kdy skutečně dělníci dokončí chybějící šestnáctikilometrový úsek přes České středohoří, to v současné době neví jistě nikdo. Předvídat například vůbec nelze, jak u soudů dopadnou žaloby ekologů. Soudní projednávání může trvat déle než dva až tři měsíce, které si ŘSD stanovilo jako časovou rezervu. Může se stát i to, že soud stavbu úplně přeruší. „Pokud některá z našich žalob prokáže zásadní porušení zákonů, pak se můžeme na D8 dočkat i zastavení stavebních prací na několik měsíců, jako se to stalo tunelu Libouchec na krušnohorském úseku v prosinci 2004, kdy soud zrušil stavební povolení,“ připomněl Miroslav Patrik ze sdružení Děti Země.

Ekologové podali už sedm žalob Ekologičtí aktivisté podali od roku 2003 proti stavbě úseku Lovosice -Řehlovice už sedm žalob. Kvůli tomu, že se dálnice staví v chráněném krajinném území, požadují přesné dodržování zákonů a co nejpřísnější kontrolu rozhodujících úředníků.
Co nejrychlejší dostavbu naopak podporují zástupci obcí na severu Čech. Jejich petici podepsalo sedm a půl tisíce lidí. „Dokončení dálnice odhaduji tak na konec roku 2011,“ říká starosta Velemína na Litoměřicku Jiří Skalický.
Právě obyvatelé Velemína čekají na dálnici jako na spásu, která jim odvede z vesnice tisíce aut. „Odhady termínů byly od začátku příliš optimistické, teď se to potvrzuje,“ dodal Skalický.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy