27.04.2009 - PETR ŠVEC - Střední Čechy - str. 03

Prokletí vesnic na úzké silnici 101

 

KAMIONY V OBCÍCH Vesnické silnice v okolí Prahy jsou příliš úzké na to, aby dokázaly dopravně obsloužit hustě obydlené střední Čechy. Navíc je využívají kamiony jako objížďku, když se chtějí vyhnout ucpané metropoli. Obce si stěžují na hluk, emise i nebezpečí na silnicích.

Střední Čechy - Bydlíte v okolí Prahy a chcete si stopnout nákladní auto? Příliš dlouho čekat nebudete. Uzounké silnice druhých a třetích tříd totiž v okolí metropole slouží často jako objízdné trasy nejen pro osobní auta, jež se chtějí vyhnout ucpanému hlavnímu městu, ale i pro kamiony.
Nejhorší je situace v některých úsecích na silnici číslo 101, která uzavírá kruh kolem metropole a dříve sloužila jako oficiální obchvat. A také na „minisilničkách“ v okolí velkých nákupních center před hranicemi hlavního města.
„Silnice 101 byla používána jako formanská cesta, místy měří na šířku jen 4,6 metru. Podle zákona pro jeden pruh k provozu kamionů je třeba tři metry a to stojednička ve většině nesplňuje, kamiony jezdí po krajnici,“ popisuje Jaroslav Skalník ze Sluštic v okrese Praha-východ - obce, jíž silnice prochází.
Ten navrhuje, aby poslanci změnili silniční zákon a zakázali kamionům těžším než šest tun vjezd na silnice užší než šest metrů. To proto, že velké náklaďáky jedoucí proti sobě se na silnici 101 mnohde vyhnou jen o fous, brzdí osobní dopravu, jsou hrozbou pro chodce i pro cyklisty a koneckonců i samy pro sebe.
V polovině března se například u obce Krabošice převrátila do škarpy tatra naložená štěrkem.
A nehody se nevyhýbají ani autobusům či osobním vozům. Je to sotva pár týdnů, kdy se z úzké silničky mezi Nupaky a Čestlicemi v okrese Praha-východ zřítil patrový autobus plný turistů. Třeba jen minulý týden ve středu se pak na silnici 101 staly tři nehody osobních aut.
„Kamionová doprava ztěžuje cestování ostatním autům. Obtěžuje nás hlukem, emisemi, otřesy domů, ohrožuje běžný život lidí,“ stěžuje si Jaroslav Skalník ze Sluštic.
Nejhorší situace je v úseku mezi Říčany a mladoboleslavskou dálnicí. Když byla před osmatřiceti lety postavena dálnice D1 mezi Prahou aMirošovicemi, začalo se s rozšiřováním zmiňované stojedničky. Širší vozovka se však vybudovala pouze mezi Jesenicí a Říčany, dál se stavba dosud nepohnula.
U dálnice na Hradec Králové u obce Jirny například stojí nedokončený široký nadjezd - končí v poli.

Nelze někomu zakázat vjezd Potíž je v tom, že silnice, které mapy pro motoristy zobrazují jako téměř bezvýznamné, musí mnohdy snést větší nápor aut než třeba široké okresní silnice v jiných českých krajích. Do středních Čech se navíc stěhuje zhruba 30 tisíc lidí ročně a ti si zde stavějí nové domy.
Silnice tak zatěžují nejen oni, ale zejména stavební technika.
„Musíme se do těch vesnic v okolí Prahy nějak dostat. Je pravda, že už se mi mockrát stalo, že jsem třeba v prudkých zatáčkách mezi domymusel couvat a znovu si najet, protože silnice je tak úzká, že to prostě nevytočíte,“ připouští řidič autodopravy Vladimír Sedláček.
Štěstí v boji s přemírou kamionů, které si vesnické silnice vybírají jako objízdnou trasu, aby se vyhnuly Praze, se již přiklonilo na stranu obyvatel Dolních Břežan. Tamní radnice před rokem a půl prosadila zákaz vjezdu nákladních aut nad 12 tun do Břežanského údolí.
Jenže ne všechny ostatní obce, jež kamiony trápí, se mohou inspirovat. „Takové snahy byly, ale pak se ukázalo, že to prostě není možné. Museli bychom totiž řidičům nákladních aut nabídnout náhradní trasu, ale ta neexistuje,“ krčí rameny Jiří Karásek z říčanského odboru dopravy, který má silnice II. a III. třídy ve svém okrese na starosti. „Dokud nebude dokončen pražský dálniční okruh, tak máme smůlu,“ míní. To potvrzuje i ministerstvo dopravy.
„Silniční síť je veřejný statek a je obtížné omezovat některé skupiny obyvatel zákazy tak, aby je nevyužívaly. Musí se totiž nejprve posoudit, zda existuje alternativní trasa. Nelze úplně znemožnit průjezd kamionů, pokud neexistuje objížďka,“ tvrdí mluvčí ministerstva Martin Kupka. Břežany měly to štěstí, že je kamiony mohou objet přes Jižní spojku v Praze.

Obcím pomůže mýto Přesto se blíží doby, kdy si i ostatní obce budou moci oddechnout. Od roku 2010 by totiž mohl být rozšířen i na ostatní silnice mýtný systém pro nákladní auta z dálnic, kde se nyní platí za průjezd. „To řidiče kamionů odradí využívat silnice nižších kategorií jako objízdné trasy,“ míní Kupka.
Někde však nepomůže ani mýtné, ani dálniční okruh. Kamionů se nezbaví obce, v jejichž blízkosti jsou průmyslové zóny, jež musí být neustále zásobovány zbožím. Například Horoměřice.

***

* „Stojednička“ Kudy vede Středočeským krajem v kruhu kolem Prahy Jakými okresy prochází Hlavní město Praha, Praha-západ, Praha-východ, Mělník, Kladno Kategorie Silnice II. třídy spadající pod správu obcí s rozšířenou působností Černošice, Říčany, Brandýs n. L.-St. Boleslav Obce ležící podél silnice 101 Praha-Zbraslav, Dolní Břežany, Zlatníky, Jesenice, Kocanda, Říčany, Křenice, Sluštice, Zlatá, Škvorec, Úvaly, Jirny, Zápy, Brandýs n. L., Kostelec n. L., Neratovice, Obříství, Chlumín, Hostín, Vojkovice, Veltrusy, Kralupy n. Vlt., Otvovice, Zákolany, Dřetovice, Stehelčeves, Kladno, Unhošť, Červený Újezd, Ptice, Úhonice, Drahelčice, Nučice, Tachlovice, Chýnice, Třebotov, Praha 16 Silnice 101 kříží dopravní tahy D1, I/2, I/12, D11, R10, I/9, D8, R7, R6, D5, R4 Potíže silnice 101 Silnice 101 byla vyznačena jako přirozený obchvat Prahy. Dnes, kdy po silnicích jezdí více aut, již nestačí. Silnice vede středem obcí, jsou na ní prudké zatáčky a je na mnoha místech užší než šest metrů. Kvůli tomu tu protijedoucí nákladní auta mají problém se vyhnout.

 

27.04.2009 - PETR ŠVEC - Střední Čechy - str. 03

Jak na kamiony? Stavět kruhové objezdy

 

Dolní Břežany - Do hlavního města každý den vjede nebo z něj vyjede asi 40 tisíc těžkých kamionů. Před deseti lety jich bylo polovic. Hlavní město však nemá dobudovány silnice, které by dokázaly nápor nákladních aut zvládnout. Tvoří se kolony a řidiči v kabinách v očekávání obrovského zdržení horečně listují mapami. Jako vhodná objížďka se jim musí jevit silnice druhé třídy číslo 101, která tvoří kolem metropole kruh. Kruh, na jehož jižní části leží i Dolní Břežany.
Zdejší úzká silnice byla oblíbenou objížďkou věčně ucpané metropole ještě před rokem a půl a musela pojmout 900 kamionů denně. Šoféři si tudy zkracovali cestumezi brněnskou a strakonickou dálnicí.
To prakticky zastavilo veškerou dopravu v celém okolí a obyvatelé Dolních Břežan museli každý den náklaďáky trpět pod svými okny.

Sem nesmějí nejtěžší kolosy Místní radnice proto vytáhla proti kamionům do boje. Začala přestavbou křižovatek na kruhové objezdy, které jsou pro kamiony obtížněji průjezdné. Pak se ale tamním úředníkům podařil opravdový majstrštyk. Prosadili, aby byl zakázán vjezd nejtěžších nákladních aut do Břežanského údolí. Řidiči kolosů těžších než 12 tun tak už na dálnici díky značce vědí, že na silnici 101 v Dolních Břežanech se bez rizika pokuty nedostanou.
A aby je přesto nelákalo zkoušet štěstí, vybudoval Středočeský kraj v sousední obci Zlatníky váhu pro kamiony. „Spustili jsme zde pilotní projekt vah a teď se to tam hlídá,“ potvrdil ministr dopravy a bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS). Dopravce, u jehož vozu ručička na váze ukáže víc než 12 tun, dostane pokutu.
Kruhovými objezdy se již inspirovaly i jiné obce na silnici 101. Například o nich uvažuje Rudná. Zákaz vjezdu kamionů už platí i v širším centru metropole nebo například v pražské čtvrti Radlice.
Magistrát Prahy v roce 2006 přišel také s návrhem, že bude při těžkých nehodách nebo velkých mimořádných uzavírkách zastavovat kamiony už před hranicemi města do doby, než se silnice uvolní, což už město několikrát využilo.
Mluvilo se i o vybudování velkých odstavných parkovišť na hranicích Prahy, nápad ale zůstane zřejmě v kategorii slibů. Příští rok v dubnu má být totiž dokončen dálniční obchvat metropole mezi dálnicí D1 a Slivencem, který má městu od nákladní dopravy významně ulevit.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)