27.04.2009 - BARBORA FIALOVÁ - Brno - str. 04

Kuřim říká Jih, ostatní Sever

 

ZPRÁVY Z BRNĚNSKA Severní obchvat neodvede z Kuřimi tolik aut jako jižní, říkají zastánci varianty, která je však podle Ředitelství silnic a dálnic příliš finančně náročná. Oprava chátrajícího objektu v areálu kláštera Porta coeli pomůže udržet ve městě francouzského zaměstnavatele.

Kuřim -Minulý týden se poprvé sešli zastupitelé Kuřimi a Ředitelství silnic a dálnic kvůli obchvatu Kuřimi, který navazuje na plánovanou rychlostní silnici R43. Zástupci města stále prosazují jižní variantu obchvatu. Ředitelství silnic a dálnic, kraj i město Brno takzvanou severní variantu. A Kuřimským vzkazují: Miliardovou stavbu nikdo nezaplatí. Argumentů proti jižnímu obchvatu je ale víc než jen financování, které je ve hvězdách.
„V případě jižního obchvatu by se musel pod kopcem postavit velice dlouhý tunel. Do tak finančně náročné akce by se kraj nepouštěl,“ uvedla náměstkyně hejtmana Anna Procházková, která se stavbě rychlostní silnice R43 dlouho věnuje. Ředitelství silnic a dálnic od financování jižní varianty obchvatu dává také ruce pryč. „R43 a I43 by se musely propojit nestátní silnicí a ŘSD ze zákona tuto akci financovat nemůže. Pokud byKuřimští přistoupili na severní variantu, tu lze z naší pokladny zaplatit,“ uvedl ředitel brněnské správy ŘSD Pavel Kremitovský.
A proč se vlastně Kuřim severní variantě brání? „Severní obchvat neodvede z Kuřimi tolik aut jako jižní. Tranzit si to bude zkracovat přes město a my musíme myslet na to, co je pro Kuřim nejlepší. Propočty hovoří jasně pro jižní variantu obchvatu,“ odkázal místostarosta Kuřimi Ambrož na studii, kterou si město nechalo udělat.
Na jejich obavy chce Ředitelství silnic a dálnic odpovědět kompromisním řešením. „V květnu se se zastupiteli znovu sejdeme. Od severní varianty neustoupíme, ale do města navrhneme postavit kruhové objezdy, retardéry a přechody. Tak se doba průjezdu městem prodlouží a tranzit radši pojede obchvatem,“ říká Kremitovský.
Jižní varianta obchvatu je podle něj výhodná jen pro Kuřim. Méně už pro zbytek regionu. Lze ho totiž postavit pouze v návaznosti na nulovou variantu R43. Kdežto severní obchvat lze realizovat, ať už nakonec z vleklých bojů vyjde vítězně boskovická, nebo bystrcká stopa. A podle propočtů je nulová varianta nejhorším řešením, pokud jde o dopravní zatížení, jak na R43, velkém městském okruhu Brna i D1.
„Enormně by se zatížila doprava například v České. Ostatně i pro Brno je to rizikovější. Zahlcení dopravou by bylo mnohem větší než v případě bystrcké varianty. Kuřim by měla brát ohled na okolní obce, se kterými variantu neprojednala,“ uvedla Procházková. Jižní varianta se ale nelíbí ani některým Kuřimským. Na krajský úřad už proto poslali protestní dopisy. „Tunel by totiž vyústil přímo v obydleném území. Na severu je naopak výroba a věznice, proto se hodí lépe,“ myslí si Procházková.
Navíc jižní obchvat není zapracovaný v územním plánu. To by proces jeho schvalování posunulo znovu na začátek a stavbu R43 odsunulo. „Kuřimští tak dělají přesný opak toho, aby se dalo dosáhnout rychlého řešení,“ podotkl náměstek primátora Brna pro místní rozvoj Martin Ander.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno