28.01.2009 - MICHAL VERNER - Východní Morava - str. 02

Napojení na D1 se nezpozdí

 

Na dopravu je méně peněz, vznik přivaděče rychlostní silnice z Fryštáku do Zlína to ale neohrozí

Zlín - Vznik přivaděče rychlostní silnice R49 z Fryštáku do Zlína by se neměl zpozdit. Ve Státním fondu dopravní infrastruktury je sice letos o miliardy korun méně, ale na R49 by mohly jít peníze z evropských fondů.
„Termíny stavby přivaděče R49 navazující na dálnici D1 se pravděpodobně nebudou posouvat,“ naznačil včera náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast dopravy Jaroslav Drozd. „Rychlostní silnice R49 má přednost podle našich informací před zařazením do Operačního programu Doprava. Takže by na ni mohly být čerpány prostředky nejen ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl. Bez evropských peněz by podle Drozda těžko mohl být dodržen daný harmonogram. „Ve státním fondu zatím chybí zhruba sedm miliard korun,“ zdůraznil krajský náměstek.
R49 by měla být dostavěna až do Fryštáku v roce 2011. Že financování plánované komunikace není zcela zajištěno, což by mohlo dokončení důležité spojnice s dálnicí D1 oddálit, potvrdilo před koncem loňského roku ministerstvo dopravy. „U komunikace R49 počítáme s jistou časovou rezervou,“ prohlásil opakovaně mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. Zda bude možné na R49 čerpat také dotace z peněz na dopravu od EU, ještě není úplně jisté, ale podle kraje je vše na dobré cestě. I na tom bude záviset termín stavby přivaděče rychlostní silnice. Přivaděč vedoucí z Fryštáku do Zlína, který má stát asi tři miliardy korun, byl jedním z témat posledního společného jednání rady kraje a Zlína. „Jde o projekt státu, kraje a města Zlína. Každý bude mít při přípravě stavby na starosti určitý úsek,“ doplnil Drozd. „Krajská investice se týká děleného čtyřpruhu od Kostelce, pod fryštáckou přehradou, po Kaufland ve Zlíně na Vršavě, a jako projekt bude předložena do regionálního operačního programu,“ podotkl. Zlínská radnice se zase zabývá přípravami této stavby na území města. „Je logické, že například domy na Zálešné, kudy povede obchvat, nebude vykupovat Ředitelství silnic a dálnic, ale zlínský magistrát,“ vysvětloval náměstek primátorky Zlína Miroslav Šenkýř. Přivaděč by se měl ve Zlíně napojit na silnici I49. Budování spojení na rychlostní silnici a dálnici začne podle plánů ihned po dokončení posledního úseku R49, tedy v roce 2012 či 2013. Kdy bude přivaděč dokončen, se ale dá jen těžko říci. „Je to všechno propojené, jeho stavba může začít až po dobudování R49,“ zdůraznil Šenkýř. Navíc proti vzniku obchvatu Zálešné ve Zlíně protestují některá občanská sdružení.

„R49 má přednost podle našich informací před zařazením do Operačního programu Doprava.“ Jaroslav Drozd, náměstek hejtmana

O autorovi| MICHAL VERNER, s přispěním Milana Libigera

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava