28.02.2009 - (sta) - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Zastavení dálnice ohrozí celý kraj

 

Ostrava - Úvahy o přerušení výstavby dálnice D47, která měla ještě letos na podzim spojit Ostravsko se zbytkem republiky, se nemusí dotknout jen pohodlné jízdy řidičů mířících například do Prahy, ale i stavebníků v celém kraji.
Region, už tak postižený útlumem stavební výroby způsobeným celosvětovou krizí, tak může dostat další ránu. Kvůli zastavení výstavby dálnice, ke kterému může dojít, mohou přijít o práci stovky stavařů. Zastavení výstavby dálnice je jedním z možných způsobů, jakým chce vláda čelit nedostatku peněz ve státním fondu dopravní infrastruktury, ze kterého plyne na stavbu dálnice většina peněz.

Nejde jen o dálnici „Ze samotného zastavení stavby dálnice bych drama nedělal, vydrželi jsme to bez ní doposud, vydržíme i další rok, ale tady jde hlavně o práci pro stovky lidí, které budování dálnice živí,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš. „Nejde jen o dálnici, ale také o další stavby. Kraj potřebuje dobudování silnice I/11 směrem na Slovensko, kraj potřebuje výstavbu nových silnic mezi Ostravou a Opavou. A kdy by měl stát podporovat výstavbu, než v době krize. Nejde o žádné hladové zdi, jde o stavby, které pomohou kraji v dalším rozvoji,“ dodal Pavel Bartoš.
(Viz Politici... str. B2)

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

28.02.2009 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 02

Politici: Dálnice se musí postavit

 

Nejde jen o spojení s republikou, ale i o zaměstnanost

Bílovec - Úkolem číslo jedna v následujících měsících je pro politiky prosazení výstavby dálnice D47 mezi Bílovcem a Bělotínem. Třicetikilometrovému úseku, který jako poslední chybí k propojení Ostravska se zbytkem dálniční sítě, totiž hrozí, že na něm budou kvůli nedostatku peněz přerušeny stavební práce.
„Úvahy o možném zastavení výstavby dálnice mne vůbec netěší,“ řekl bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. „Není to ani tak o hledání peněz, jako o hledání řešení, jak v objemu peněz, který má stát na výstavbu silnic k dispozici, najít způsob pro jejich co nejefektivnější využití.“
A právě v těchto úvahách je uschován problém dostavby dálnice. Pokud se ministerstvo rozhodne, že využije peníze jinde, stavba dálnice se zastaví.
„Další odklad dostavby dálnice bych považoval za velice nešťastnou záležitost, dálnici Ostravsko potřebuje. Dá se ušetřit na doprovodných stavbách, jako jsou ekodukty a podobně, dostavět se ale musí,“ řekl Evžen Tošenovský.

Stát platí stavebníkům pozdě „Nemůžeme připustit, aby se stavba dálnice přerušila,“ řekl náměstek hejtmana Miroslav Novák. „Jediné, co jsme ochotni připustit, je přerušení stavby úseku dálnice mezi Bohumínem a státní hranicí s Polskem, na polské straně je stejně výstavba navazujícího úseku opožděna,“ řekl Miroslav Novák s tím, že 19. března by měl do Ostravy přijet náměstek ministra dopravy jednat o možných variantách řešení problému.
S přerušením výstavby dálnice může přijít problém pro desítky firem, které se na jejím růstu podílejí.
„Stát už dnes neplatí stavebním společnostem v termínu, což je obrovská ostuda,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš. „A velké firmy pak, když nedostanou peníze od státu, prostě neplatí svým subdodavatelům. Ti velcí to možná přežijí, ale ti malí mají velké problémy. A kdyby se stavba dálnice zastavila úplně, znamenalo by to pro desítky menších firem existenční problém,“ uvedl Pavel Bartoš.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko