29.01.2009 - (ČTK, ad) - Kraj Liberecký - str. 01

Na průtahu v Liberci bude do MS lepší značení

 

Do MS zbývá 20 dní

Liberec - Na průtahu Libercem bude při mistrovství světa v klasickém lyžování lepší dopravní značení.
Návěstí před výjezdy ze silnice I/35 usnadní motorizovaným návštěvníkům orientaci v téměř stotisícovém městě.
„Výstavba a rekonstrukce nových informativních značek vyjde zhruba na deset milionů korun a vyžádá si omezení dopravy na této komunikaci,“ řekl provozní manažer z Ředitelství silnic a dálnic v Liberci Josef Vrba.
„Většina prací na novém orientačním systému skončí do patnáctého února. Nové nebo rekonstruované směrové značení se objeví na osmi místech. Návštěvníci Liberce se díky němu lépe dostanou například na Ještěd,“ uvedl Vrba. Některá směrová značení na průtahu Libercem přemístí silničáři do bezpečnějších prostorů. Rychle jedoucí řidiči naráželi a poškozovali například návěstí v ostré zatáčce na odbočce z I/35 do nákupní a průmyslové zóny v Doubí.
„Výstavba základů pro informativní dopravní značení potrvá zhruba do konce ledna. V okolí staveniště svádíme dopravu do jednoho jízdního pruhu,“ upozornil Vrba.
V únoru bude v Liberci platit zvláštní program zimní údržby. Silnice v okolí sportovních areálu budou silničáři upravovat přednostně podle potřeb organizačního výboru. Technické služby si na zimní úklid pořídily dva nové sypače a tři menší nákladní vozy, jimiž budou přemísťovat materiál a pracovní čety.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj