29.01.2009 - (ČTK, ula) - Severní Čechy - str. 01

Poblíž Ústí má vyrůst největší outlet v Česku

 

Ústí nad Labem - Oblečení, obuv či módní doplňky známých značek za velmi výhodné ceny budou moci už brzy pohodlně nakupovat zákazníci z Ústecka a okolí. V Knínicích u dálnice D8 vedoucí do Drážďan se má totiž na podzim otevřít největší outletové centrum v Česku. Outletové obchody nabízejí hlavně značkové oděvy či obuv starších kolekcí s výraznými slevami.
Podle serveru E15.cz, který o plánech na stavbu obchodního centra informoval jako první, má outlet i s přilehlými parkovišti pro 2 000 vozů zaujímat území 14 hektarů. Obchodní plochy mají obsadit přes 47 tisíc metrů čtverečních.
Za stavbou Centra obchodních služeb Knínice, jak zní název projektu, stojí stavební a inženýrská firma Unives. „Jde o investici za 350 až 400 milionů korun,“ řekl ředitel společnosti Václav Hynek.
Podle Hynka Unives není investorem stavby, pouze zpracovává projektovou dokumentaci. „Investorem je německý řetězec,“ uvedl bez dalšího upřesnění pro web E15.cz.

Prodávat se bude především značkový textil Knínické centrum bude navržené podobně jako například obchodní dům Outlet Fashion Arena v pražských Šterboholech. Z velké kryté pasáže se bude vstupovat do jednotlivých obchodů, z nichž každý bude mít svou vlastní výlohu.
„Předpokládán je prodej především značkového textilu, který je nabízen ve výprodejních akcích. Dále se budou prodávat doplňky, jako kabelky, tašky apod. Potravinářské zboží bude nabízeno jen v omezené míře,“ uvádí dokumentace k projektu. Součástí areálu mají být také restaurace, stánky rychlého občerstvení, kavárny a odpočinková zóna s dětským koutkem. Developer chce prý začít stavět na jaře a otevření obřího nákupního centra plánuje už na listopad letošního roku.
Zatím největší tuzemské outletové centrum Galleria Moda se dokončuje v Tuchoměřicích u Prahy. Otevřeno má být na jaře. Bude zde necelá stovka obchodů se zlevněnými oděvy na ploše 30 tisíc metrů čtverečních.