30.01.2009 - ANTONÍN PELÍŠEK - Jižní Čechy - str. 01

Dálniční obchvat povede pod zemí

 

Budějovice prosadily ekologičtější, ale dražší variantu

České Budějovice - Dlouho diskutovaný dálniční obchvat Českých Budějovic má konečnou podobu. Ministerstvo dopravy totiž vybralo variantu, která se nejvíc líbí českobudějovickým radním a zastupitelům osmi okolních obcí.
Oproti původnímu záměru, který prosazovalo Ředitelství silnic a dálnic, bude sice dražší, ale šetrnější k životnímu prostředí a obyvatelům. Dálnice povede více pod terénem, zatímco první řešení počítalo, že trasa bude hlavně nad zemí a na dlouhých mostech.
„Obce teď mění územní plány podle dohody, kterou jsme s nimi podepsali,“ uvedl českobudějovický radní Martin Kuba.
Změny územních plánů obcí, kterých se dálniční obchvat dotkne, se týkají například jednotlivých obchvatů a dálničních přivaděčů. Obyvatelé totiž většinou dálnici chtějí, ale ne v takové podobě, aby se dotýkala přímo jejich pozemků. Obce musí podle Kuby sladit územní plány, aby se obchvat jako celek mohl začít připravovat na stavbu.
To se týká Srubce, kde zastupitelé chtějí do projektu prosadit obchvat. Zatím se počítá jen s přivaděčem, který by obec zahltil auty. „Byl by pro nás pohromou. Máme přitom pro obchvat volné místo na severní straně,“ připomněl místostarosta Srubce František Procházka. Přes obec míří auta do Českých Budějovic zejména z Ledenic a Borovan. Podle ředitele jihočeské oblasti Ředitelství silnic a dálnic Josefa Pešla už projektant obchvatu připravuje podklady pro stavební povolení. Ministerstvo dopravy teď musí říci, zda dálnici kolem krajského města zaplatí stát, nebo soukromý investor. „V dubnu budeme podávat žádost o územní rozhodnutí ke stavbě,“ uvedl Pešl.
Právě kolem dvou variant dálničního obchvatu se strhla diskuse. Odborníci totiž varovali, že dálnice vedená pod zemí narazí na geologické problémy hlavně mezi Dobrovodskou ulicí a Hlinskem, kde se dříve těžila hlína.
Nová podoba se více líbí obyvatelům Dobré Vody. Původně jim hrozilo, že jejich pozemky dálnice mine ve vzduchu na pilířích a budou je otravovat hluk a zplodiny z výfukových plynů.
(Viz 1,5 kilometru... str. B3)

* Dálniční obchvat
Českých Budějovic

Zhruba osmikilometrový úsek povede z Úsilného do Hodějovic na východní straně města.
Rudolfovskou ulici ve Starém Vrátě protne pod zemí. U Pohůrky povede v tunelu, pod zemí povede i pod Dobrovodským potokem. Celkem bude jeho trasa pod zemí měřit osm set metrů.
Cena je čtyři miliardy korun a dokončit se má v roce 2012.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

 

30.01.2009 - ANTONÍN PELÍŠEK - Jižní Čechy - str. 03

1,5 kilometru silnice za 700 milionů

 

PROPOJENÍ MĚSTSKÝCH OKRUHŮ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Spojka mezi ulicemi Nádražní a Okružní v krajském městě má být hotová v březnu 2011. Ulehčit má zatím dopravě ve směru od Jindřichova Hradce. Výhledově ji budou využívat i automobily jedoucí od Prahy.

České Budějovice - Jeden a půl kilometru silnice za 714,7 milionu korun. To je metr téměř za půl milionu. Tak nákladný úsek začalo za pomoci státu stavět město České Budějovice. Spojit má dva městské okruhy mezi ulicemi Okružní a Nádražní. Podle projektu pojedou auta a kamiony po budoucí silnici od Jindřichova Hradce a Lišova. Přes kruhovou křižovatku na Okružní podjedou trať a vynoří se na Nádražní ulici. Odtud zabočí doprava na Strakonickou a dostanou se po mostě přes Vltavu až na levobřežní silnici u sídliště Vltava. Pak mohou zatočit třeba ke křižovatce u Dlouhého mostu a pokračovat na výpadovku na Český Krumlov nebo Dolní Dvořiště. Vyhnou se tak vnitřnímu městu. Stejně to bude fungovat i v obráceném směru.

Za rok se začne stavět koridor Budějovice totiž nutně potřebují propojit dva okruhy na své východní straně. Už za rok začnou práce na železničním koridoru, které uzavřou viadukt ve vytížené Rudolfovské ulici. Pokud se neotevře náhradní trasa, bude město neprůjezdné.
„Jsme rádi, že stát našel ve svém rozpočtu tyto peníze. Věříme, že stejně přispěje i k tomu, aby se dokončila jihočeská dálnice D3 do roku 2014,“ uvedl českobudějovický primátor Juraj Thoma.
Podle šéfa jihočeské oblasti Ředitelství silnic a dálnic Josefa Pešla se město podílelo na náročné přípravě celé stavby. V cestě totiž stály zahrádkářské kolonie a soukromé pozemky, které se musely od majitelů vykoupit. To nebylo jednoduché.
Připravovaná silnice první třídy se stane přivaděčem z budoucího dálničního obchvatu města. Nedaleko obce Hůry ji s dálnicí spojí mimoúrovňová křižovatka. Aby ale propojení mohlo fungovat co nejdříve, povolí ředitelství silnic její předčasné užívání už ke konci příštího roku.
Se stavbou souhlasila i občanská sdružení. Projekt totiž počítá s biokoridorem kolem Pilmanova rybníka a Dobrovodské stoky. Tuto lokalitu překlene most. Vykácený lesík u rybníka nahradí stavitelé výsadbou zeleně na náhradním místě.
V místě, kde vyznačená trasa silnice protíná zahrady s chatkami, byl včera klid. Většina zahrádkářů se odtud už vystěhovala.
Stavba má tak zatím podobu zabahněného koridoru, který lemují červené kolíky geodetů. Asi v polovině trasy hoří vykácené keře a ječí buldozery. Jen pár metrů od hranice budoucí silnice je malý rybník s hrází porostlou duby. „Je mi to líto,“ říká žena na procházce se psem. Bydlí asi kilometr odtud v paneláku na Nádražní ulici a místy, kudy povede silnice, prochází každý den.
„Tady byl lesík. Rybník koupil před dvěma roky soukromník a nasadil do něj ryby. A támhle se asi staví silnice,“ ukazuje žena.
Stojí na dohled od bílého stanu na začátku plánované silnice u kruhové křižovatky na Okružní ulici. Právě včera se tu sešli zástupci českobudějovické radnice, Ředitelství silnic a dálnic a stavebních firem, aby poklepali kladívky na základní kámen a snědli chlebíčky. Připili si na její dokončení a další dobré zakázky. Největší silniční stavby ale Budějovice teprve čekají. Kromě takzvané zanádražní komunikace to bude dálniční obchvat. Pro ředitelství silnic je ale včera zahájené propojení silnic stavbou na Českobudějovicku s nejbližším dokončením. „V návaznosti pak připravujeme obchvaty Lišova a Štěpánovic,“ poznamenal Pešl.

* Propojení dopravních
okruhů na Okružní a Nádražní
ulici v Budějovicích
Počet pruhů 4
Délka 1,543 km
Počet mostů 4
Mimoúrovňová křižovatka 1
Protihluková stěna 1
Cena stavby 714,7 milionu Kč
Dokončení březen 2011
Stavitel firma Swietelsky
Pozn: Silnice povede pod severní
trasou železniční trati