03.04.2009 - TEREZA STRNADOVÁ - Jižní Morava - str. 01

Jak vyhnat smrt ze silnice smrti

 

Policisté prošli metr po metru nebezpečný tah na Svitavy a navrhli, jak snížit počet nehod. Bez R43 to ale půjde těžko

Brno - Za poslední dva roky z ní čtyřiadvacet lidí odjíždělo v pohřebním voze a desítky dalších „jen“ v sanitce. Vysvětlovat, proč se silnici I/43 na Svitavy přezdívá silnice smrti, asi není nutné. Statistiky mluví jasně.
Na žádost hejtmana Michala Haška analyzovali hlavní tah z Brna na sever v uplynulých dnech dopravní policisté. A kraji předali návrh, jak by se mohl snížit počet nehod a hlavně jejich tragických následků.
MF DNES má zprávu k dispozici. Silnice I/43 podle ní nepatří k nejnebezpečnějším jen v Jihomoravském kraji, ale v celé České republice. „Silnice stavebně ani kapacitně zdaleka neodpovídá požadavkům současné doby. Je dopravně zatížena tak, že její kapacita je výrazně překročena, a nelze tedy zajistit odpovídající kvalitu dopravy,“ stojí v úvodu zprávy dopravních policistů. Ti celou trasu silnice projeli a sepsali, kde jsou kritické úseky a co by se na nich mělo provést za úpravy, celkem 12 nízkonákladových opatření a 11 stavebních opatření.

„Kolik lidí ještě musí umřít?“ „Ale jedinou možností, jak opravdu zlepšit stav nebezpečné a přetížené silnice I/43, je okamžité zahájení výstavby rychlostní silnice R43,“ sdělil v závěru zprávy vrchní komisař Lubomír Sedlák, který se na analýze silnice smrti podílel.
To by uvítali i lidé z obcí, které se nachází podél trasy nebo kterými I/43 přímo vede. „Jiné řešení než stavbu R43 nevidím. Kolik lidí bude muset ještě umřít, aby se s tím začalo něco dělat?“ ptá se starostka obce Krhov Ilona Leschinger. Sama po silnici smrti jezdí dvakrát denně. „Od doby, co se zavedlo mýtné, přibyla spousta kamionů. Tvoří se mnohakilometrové kolony. Narůstá počet tragických nehod se smrtelnými následky,“ uvedla Leschinger a připomněla lednovou nehodu dvou aut, při které zemřeli čtyři lidé, z toho tři v autě uhořeli.
Strmý nárůst dopravy na I/43 zaznamenává Správa a údržba silnic. „Jde o nejvytíženější silnici v regionu, intenzita je srovnatelná s dálnicí D2 z Brna na Břeclav a Bratislavu i s R52, čtyřpruhem na Mikulov a Vídeň, což je pro dvouproudou silnici první třídy opravdu neúnosné,“ uvedl Miloš Bažant ze správy.
Podle posledního sčítání počtu projíždějících aut z roku 2005 projede denně silnicí z Brna do obce Lipůvka více než 19 tisíc aut.
Pokračování na str. B3

Pokračování ze str. B1
Číslo je ale z roku 2005, měření se totiž provádí každých pět let. Už oproti roku 2000 narostl počet aut na silnici I/43 o pětinu. „Čekáme, že i příští rok to poskočí,“ uvedl Bažant.
Analýza dopravních policistů nyní leží na kraji. Hejtman Hašek už dřív řekl, že bude investovat do opatření, která zvýší bezpečnost na spojnici Brna a Blanska. „Pro všechny silnice v kraji máme 15 milionů korun. Budeme dojednávat s Ředitelstvím silnic a dálnic, jaký postup zvolíme,“ uvedl Hašek.
Přibýt by mělo cedulí, upozorňujících řidiče, že projíždí úsekem častých dopravních nehod, i odbočovacích pruhů. Zmizet by měly nelegální billboardy. Policisté také navrhují v některých úsecích snížit povolenou rychlost z 90 na 70 kilometrů v hodině. Kromě toho je třeba obnovit vodorovné značení. To by mohli udělat silničáři spolu se zdrsněním povrchu a barevným odlišením zón na kritických přechodech pro chodce. Okolní obce by se mohly finančně podílet na novém značení i osvětlení silnice. „Krajští zastupitelé snad uvolní peníze na zasedání v červnu,“ doufá Hašek.

***

* Tah na Svitavy
2009 14 dopravních nehod
Lehce zraněných 10
Těžce zraněných 1
Usmrcených 5
2008 246 dopravních nehod
Lehce zraněných 60
Těžce zraněných 8
Usmrcených 13
2007 319 dopravních nehod
Lehce zraněných 81
Těžce zraněných 18
Usmrcených 6
O autorovi| TEREZA STRNADOVÁ, s přispěním Pavly Komárkové