04.04.2009 - JAN SŮRA - Ekonomika - str. 09

Kamiony opět plní dálnice

 

Na mýtném se v březnu vybralo o padesát milionů více než v únoru. Dopravcům přibylo zakázek

Praha - Jsou velcí, dlouzí a potkáte je na dálnicích a silnicích - kamiony. Pro spoustu řidičů osobních aut noční můra, pro některé obchodníky a továrny nezbytnost.
Kamionů na českých silnicích znovu přibývá a v době krize to je i dobrá zpráva. Autodopravci jsou totiž první, kteří pociťují, zda se ekonomice daří. A více kamionů na cestách = více zakázek pro místní firmy.
Ukazují to počty vybraného mýtného. V březnu zaplatili dopravci brázdící české dálnice a silnice státu o 56 milionů korun více než v únoru.

Opatrné nadšení Že rostou i zakázky, potvrzují dopravci. Ale vyhráno ještě není. „Nemám odvahu říkat, že to je konec krize, nedá se to nazvat ani boom. Ale březen byl oproti lednu a únoru podstatně lepší,“ říká prezident sdružení českých dopravců ČESMAD Vladimír Starosta.
„Na vývoji denních příjmů z mýta lze pozorovat, že se zřejmě projevují opatření k oživení některých průmyslových sektorů, které se významně podílejí na silniční nákladní dopravě,“ uvedl David Šimoník ze společnosti Kapsch, která mýtný systém v tuzemsku provozuje. Právě řidiči kamionů byli mezi prvními, kteří na vlastní kůži poznali loni v létě, že se do Česka rychle blíží ekonomická krize. Náhle jim firmy rušily naplánované trasy, protože o jejich zboží přestal být zájem.
Kamiony v březnu oživil hlavně nastartovaný automobilový průmysl, který se zmátořil díky zavedenému šrotovnému. Podle Petra Vlčka, šéfa přepravní firmy CS Cargo, mají firmy více zakázek i ze stavebnictví, které na jaře tradičně ožívá.
„Oproti únoru jsme stoupli o dvacet tři procenta. Informace z trhu jsou optimističtější než na začátku roku,“ řekl Vlček o firmě.
Přepravní společnosti však ještě nemají vyhráno. „Tlak na ceny je stále velký, jsou firmy, které jezdí pod náklady. Nabídka a poptávka jsou v silné nerovnováze,“ podotkl Starosta.
Navíc spousta malých dopravců zkrachovala. A to i z toho důvodu, že v době přepravního boomu si řada větších operátorů najímala na vyřízení zakázek malé dopravce. Teď přestali jejich služeb úplně využívat. Složitou situaci potvrzují i oslovené leasingové firmy: dopravci často žádají o odklad splátek, protože na ně jednoduše nemají peníze. Konec je také s nedostatkem řidičů, který ještě loni dopravce trápil. Zájemci jsou teď ochotni jezdit i za nižší plat než před rokem.

Méně peněz na nové dálnice Přibývající počet kamionu je plusem i pro kasičku na stavbu nových dálnic. Mýtné je totiž jedním z příjmů Státního fondu dopravní infrastruktury, z kterého se pak nové silnice platí.
A jeho výběr je slabší, než stát plánoval.
Vláda navíc sebrala fondu už loni zhruba osm miliard korun, které teď chybějí na stavbu dálnic. Ministr financí slíbil, že peníze nakonec pošle. Příjmy z mýta by mohly v budoucnu stoupnout zavedením povinnosti platit mýtné pro vozy od 3,5 do 12 tun. Takový návrh zatím poslanci neschválili.
Méně peněz má i stát ze silniční daně, kterou platí každý podnikatel z aut, která pro svoji činnost používá. Její výběr klesl za první čtvrtletí podle mluvčího Státního fondu dopravní infrastruktury Karla Hanzelky o třetinu.