05.05.2009 - (ill) - Východní Morava - str. 01

Na stavbu R/49 je míň peněz, než se čekalo

 

Zlínský kraj - Zhruba na polovinu byly zkráceny letošní investice do silnic R/49 z Hulína do Fryštáku a I/35 z Valašského Meziříčí do Lešné. Počáteční fáze jejich výstavby se tak zbrzdí a tím se posunou i termíny jejich dokončení.
„Kvůli finančním problémům se plány narušily. Těžko říci, kdy budou obě komunikace hotovy,“ uvedl Roman Kluzák z Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je investorem výstavby cest. Ředitelství dostalo méně peněz, než očekávalo ze státního rozpočtu i EU. Proto nějaké akce, které nepovažuje za prioritní, odsunulo. Z původních 400 milionů korun na silnici I/35 a 100 milionů na R/49 ubralo zhruba polovinu.
„Musíme se stále snažit peníze získat. Z Prahy nám to nikdo nezajistí, je to na nás. Neviděl bych to až tak tragicky,“ uvedl náměstek zlínského hejtmana Jaroslav Drozd.
Silnice R/49 z Hulína do Fryštáku, která bude sloužit i jako dálniční přivaděč, měla být dokončena v roce 2012.

(Viz Nejsou... na straně C2)

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

 

05.05.2009 - MILAN LIBIGER - Východní Morava - str. 02

Nejsou peníze, silnice bude později

 

Ředitelství silnic a dálnic nemá na stavbu R/49 a I/35

Zlínský kraj - Výstavba dvou důležitých silnic ve Zlínském kraji se zbrzdí kvůli nedostatku peněz. Jde o cesty R/49 z Hulína do Fryštáku a I/35 z Valašského Meziříčí do Lešné. Ředitelství silnic a dálnic ČR jako jejich investor nedostal letos od státu a Evropské unie tolik peněz, kolik požadoval. Proto některé akce zbrzdil na úkor jiných. A doplatil na to Zlínský kraj.
„Nejsme střední Čechy ani Praha, ale neházíme flintu do žita. Budeme o peníze bojovat. Teď je však jasné, že plánovaný termín dokončení silnice R/49 v roce 2012 je už nereálný,“ uvedl náměstek zlínského hejtmana, který má oblast dopravy ve své kompetenci, Jaroslav Drozd.
Na cestu z Hulína do Fryštáku, která má pro velkou část kraje sloužit jako přivaděč k dálnici D1, mělo letos jít minimálně sto milionů korun. Vedení kraje věřilo, že se podaří tuto sumu ještě o 150 milionů navýšit. Naopak ale přišlo její výrazné snížení. Zhruba o polovinu.
„Škrtalo se. Znamená to, že se tyto stavby zpomalí. Nezakonzervují se však,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Martina Vápeníková. Podle ní byly omezeny investice do cest, které jsou v počáteční fázi výstavby, nebo tam ještě probíhá příprava. Celkové náklady na silnici R/49, s jejíž výstavbou se loni na podzim začalo, jsou téměř sedm miliard korun. Podle Drozda tak není momentální snížení nijak dramatické. Upozornil ale, že bude třeba dobudovat cestu v brzké době alespoň k průmyslové zóně v Holešově, do níž kraj i stát investují spoustu peněz.
Na výstavbu cesty I/35 mělo letos jít čtyři sta milionů korun. V tomto případě je částka snížena o více než polovinu. Pro investici za 1,79 miliardy korun to bude také znamenat výrazné zbrzdění. „Je to hodně nepříjemné, zpozdí se celá stavba,“ uvedla místostarostka Valašského Meziříčí Dagmar Lacinová. Podle ní je ale pro město stěžejní jiná silnice. „Potřebujeme získat peníze na obchvat města. Jenomže ten s takzvanou Palačovskou propojkou úzce souvisí,“ dodala.
Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR nelze dnes s jistotou přesně říci, kdy by mohla po dvou důležitých silnicích ve Zlínském kraji začít jezdit auta. Jisté je zatím jen to, že jejich financování bylo nabouráno.
V případě cesty R/49 se navícministerstvo dopravy musí zabývat výhradami ekologických sdružení, která napadla dvě stavební povolení na tuto akci.

***

* Stavba přivaděče

Silnice R/49 z Hulína do Fryštáku bude stát téměř sedm miliard korun. Dokončena měla být v roce 2012. Kvůli problémům s financováním se ale tento termín určitě nepodaří dodržet. Původní suma na letošní rok 100 milionů korun byla snížena na polovinu.
Další financování dálničního přivaděče ještě není zajištěno.

O autorovi| MILAN LIBIGER, s přispěním redaktorů MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava