05.05.2009 - Karel Škrabal - Názory - str. 08

Na dálnici do Vídně je vidět, jak to máme daleko

 

Očima Karla Škrabala vedoucího brněnské redakce MF DNES

Když v předvolebních Otázkách Václava Moravce řekla představitelka Strany zelených na jižní Moravě Kateřina Dubská, že do Vídně se dá jezdit i po dálnici přes Bratislavu, bylo rozhodnuto. Ani v Jihomoravském kraji, zeleným oproti jiným regionům více nakloněném, se do krajského zastupitelstva nedostali.
Přitom je to pravda a nejenom Dubská takto do Vídně autem někdy cestovala. Výhodné je to hlavně na vídeňské letiště, pro cestu na lyže už méně. Ale vyhrajte volby s názorem, že někde nemá být dálnice, když lidé by chtěli dálnice nejraději všude.
Tedy kromě těsné blízkosti svého domu či chalupy.
Včera se objevila zpráva, že rakouská strana bude mít svůj kus na hranice hotový do roku 2013. Rakouská vláda vyhradila potřebné peníze.
Podle posledních dohod by se měla česká rychlostní komunikace u Mikulova připojit k rakouské dálnici v roce 2014.
Když cestujete čas od času do Vídně, vidíte, jak rakouská dálnice roste, tu a tam už jedete po ní. Pokud sledujete, jak to vypadá se stavbou na moravské straně, místo kilometrů asfaltu se kupí jenom další a další právní úkony a rozhodnutí ve sporech, ve kterých se už vyzná jenom pár úředníků a aktivistů. Přitom krajina v Dolních Rakousích i u Mikulova si je dost podobná, většinou mírné kopečky a vinice. U nás ještě Pálava a Novomlýnské nádrže, které chtějí ekologové hlavně ochránit před zvýšeným provozem při takzvané mikulovské variantě. V plánu je i ekology podporované vybudování čtyřproudého obchvatu Břeclavi právě z dálnice na Bratislavu. Ten by se napojil na tah do Rakouska. Jedni říkají, že je to nesmysl, druzí, že šetrnější verze. Kdo by věřil tomu, že se bude v českých poměrech dělat i tato prakticky druhá varianta, když už bude hotova mikulovská, je optimista.
Zajímavé je sledovat, jak jinde je něco stejného jednoduché, fungující a blížící se ke zdárnému konci. A v Česku jsou zase problémy a tahanice. Zbývá jenom dodat, že rakouský úsek je mnohem delší...
Zajímavé bylo číst včerejší diskusi pod článkem na iDnesu. Jedno téma znělo Češi versus Němci, kdo je lepší a má lepší dálnice. Je tragicky symbolické, že trasa plánované dálnice (přes Pohořelice) odpovídá trase divokého odsunu brněnských Němců, který nepřežilo podle některých odhadů až deset tisíc lidí.
Druhé téma znělo, za kolik postavíme kilometr dálnice v podobném terénu u nás a za kolik to dokážou Rakušané i s dražší pracovní silou. Když to bude stejně, bude to obrovské české vítězství nad korupcí a tunelováním státních peněz. Pokud zůstane u nyní avizovaných deseti miliard za celou stavbu na tuzemské straně, budou nejenom místní vinaři mluvit o velmi specifickém a úspěšném ročníku. Bude mít opravdu číslici 2014?
Na stavbě dálnice Brno – Vídeň si můžeme měřit, jak daleko máme do civilizované Evropy. A to ať už jde o pohodlné cestování autem nebo ochranu přírody.