05.06.2009 - MARCELA JURKOVÁ - Střední Čechy - str. 01

Oprava R6? V nedohlednu

 

Rychlostní silnice z Prahy na Karlovy Vary je v havarijním stavu, peníze na ni ale zatím nejsou

Unhošť, Nové Strašecí - Rychlostní silnice R6 vedoucí z Prahy do Karlových Varů zůstává od úseku Unhošť-Fialka po Nové Strašecí dál plná výmolů, děr a nerovností. Bývalý ministr dopravy Petr Bendl (ODS) přitom už před dvěma měsíci sehnal na její kompletní opravu 200 milionů korun. Řidiči se proto těšili, že na silnici už brzy uvidí stavebníky. Nyní to vypadá, že jejich radost byla předčasná. Kdy se s opravou začne, není zcela jasné.
„Ta silnice je katastrofa, namnoha místech téměř nesjízdná, takže většina našich autobusů i kamionů využívá k jízdě levý předjížděcí pruh, protože v tom pravém se prostě nedá jet,“ stěžuje si jednatel dopravní společnosti Anexia Rakovník Pavel Kopřiva.
Cestující autobusu tak po nájezdu na R6 na sedačkách dvacet kilometrů nadskakují.
Ředitelství silnic a dálnic Praha (ŘSD), které má silnici ve správě, už několik let připouští její havarijní stav. „Náklady na důkladnou opravu celého úseku by se podle odhadů projektu pohybovaly ve výši necelé půlmiliardy korun. Tyto peníze ředitelství k dispozici nemá, prostředky přislíbené předchozím ministrem Bendlem byly zatím skutečně jen přislíbeny,“ vysvětluje mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Ani ona si netroufla odhadnout, kdy by opravy silnice mohly začít.
Naproti tomu mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka tvrdí, že vše je „na dobré cestě“. Peníze z úřadu sice ještě neodešly, není dosud dokonce ani jasné, kolik jich bude, ale s opravami se podle něj začne určitě letos. „Jednáme teď s ministerstvem financí o výši částky. Děláme vše pro to, aby byly práce zahájeny dříve než na podzim,“ říká Hanzelka.
Také exministr Petr Bendl doufá, že se havarijní stav silnice brzy změní.
Pokračování na str. B2

Oprava rychlostní silnice je v nedohlednu
Pokračování ze str. B1
„Před dvěma dny jsem se ujišťoval u generálního ředitele ŘSD Alfreda Brunclíka, že je vše v pořádku. Tvrdí, že v plánu to mají, věřím, že to udělají. Já už toho dnes moc ovlivnit neumím,“ říká Petr Bendl. Situaci na rychlostní silnici R6 velmi dobře zná, často po ní totiž jezdí do Lán, kde s rodinou žije.

Nejhorší úsek byl kolaudován před sedmi lety Za nejhorší úsek označují řidiči několikakilometrovou trasu od sjezdu Unhošť - Fialka po sjezd u Velké Dobré. Právě tato část silnice přitom byla otevřena před sedmi lety. „Nedovedu to pochopit. Jezdíme po celé republice i světě, ale nikdy jsme neviděli silnici po tak krátké době propadlou. Kdyby to bylo dobře udělané, tak by to nemohlo takto dopadnout,“ myslí si ředitel dopravní společnosti Pavel Kopřiva.
Špatný stav rychlostní silnice trápí i starosty rakovnických obcí, kteří rovněž žádali nápravu u ministerstva dopravy a ŘSD. „Odpověděli, že o špatném stavu silnice vědí, chtěli by ji opravit, ale nejsou peníze,“ shrnuje závěry dopisů novostrašecký starosta Pavel Vaic. Záplatování děr, jak se dosud údržba prováděla, není podle něj řešení. „Výtluky se stále rozšiřují, za jak dlouho by se stala silnice nesjízdná, pokud by oprava nepřišla včas, si ale netroufám odhadnout,“ dodává starosta. I on přitom přiznává, že minimálně při jízdě z Nového Strašecí do Prahy využívá pro cestu jen levou stranu silnice. Je totiž méně zničená než ta pravá.

***

* Na co také nebude
Kvůli chybějícím miliardám korun
je ve Středočeském kraji
ohrožena více než desítka
dopravních staveb.
Týká se to například dálnice D3 z
Prahy do Jílového, silnice I/16 ze
Slaného do Velvar na Kladensku,
obchvatů Kolína, Líbeznic v
okrese Praha-východ, Mělníka
nebo jihovýchodního obchvatu
Příbrami.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)