08.04.2009 - (jum) - Střední Čechy - str. 01

Rychlostní silnice R6 se dočká opravy

 

Střední Čechy - Po rychlostní silnici R6 z Nového Strašecí na Rakovnicku do Prahy mohou jet řidiči podle pravidel až stotřicetikilometrovou rychlostí. Většina z nich si to ale netroufne. Silnice je v tak havarijním stavu, že by na ní rychlejší jízdou auto zcela zničili.
„Souhlasíme s tvrzením řidičů, že úsek rychlostní silnice od Nového Strašecí k Pavlovu je nejhorší z celé České republiky,“ přiznala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.
Podobně hodnotí komunikaci i končící ministr dopravy Petr Bendl (ODS).
A oba shodně slibují, že se situace ještě v letošním roce zlepší. Stát totiž našel peníze na zaplacení kompletní opravy staré rychlostní „karlovarky“.

Čtěte Téma na str. C3

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

08.04.2009 - MARCELA JURKOVÁ - Střední Čechy - str. 03

Řidiči po R6 nejedou, jen brzdí

 

ROZBITÁ SILNICE Úsek karlovarské rychlostní silnice z Nového Strašecí do Pavlova, na kterém se vybírá mýtné, je v katastrofálním stavu. Podle ministra dopravy Petra Bendla bude komunikace opravena ještě letos. Bude to stát 285 milionů korun.

Nové Strašecí, Pavlov - Kdykoliv ministr dopravy Petr Bendl (ODS) jede ze svého bydliště v Lánech do pražského úřadu či zpět, jeho auto na rychlostní silnici R6 kličkuje a sem tam poskočí. Chyba přitom není v řidiči, ale v silnici.
Úsek karlovarské rychlostní silnice z Nového Strašecí do Pavlova, na kterém stát vybírá mýtné a auta musí mít dálniční známku, je v katastrofálním stavu. Díry v asfaltu dosahují místy rozměrů fotbalového míče a hluboké jsou několik centimetrů, roztroušeny jsou po obou pruzích silnice a často tvoří souvislý pás. Výjimkou nejsou ani vyježděné koleje.

Nejhorší v Česku „R6 patří k nejhorším silnicím v České republice,“ potvrzuje ministr Bendl. Shoduje se tak výjimečně s krajským radním a senátorem Marcelem Chládkem (ČSSD), který jezdí po silnici denně domů do Rakovníka, i s většinou řidičů.
„Je utrpení po téhle silnici jezdit, neznám horší. Navíc minimálně na polovině trasy je snížená rychlost z povolené stotřicítky na osmdesát kilometrů v hodině, takže si říkám, proč tady vlastně platím dálniční známku,“ stěžuje si Jaroslava Doubravová z Rakovníka.
O katastrofálním stavu rychlostní silnice ví i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má její údržbu na starosti. „Nyní hodnotíme úsek silnice Pavlov – Nové Strašecí jako havarijní. Opravy, prováděné v rámci běžné údržby, jsou již neúčinné, výspravy situaci neřeší, devastace vozovky pokračuje v nejlepším případě v těsném sousedství právě provedených výsprav a mnohdy tuto výspravu i přímo zasáhne,“ přiznává mluvčí ředitelství Martina Vápeníková. O opravu silnice se podle ní ŘSD snaží už několik let, ale chyběly peníze. To by se letos mělo změnit.
„Celý úsek R6 od Fialky po Nové Strašecí je připraven k opravě. Příslib peněz máme, takže pokud skutečně dorazí, letos začneme,“ slibuje Vápeníková. Oprava úseku má podle odhadů stát téměř 285 milionů korun. Ministr dopravy Bendl tvrdí, že na rekonstrukci staré části rychlostní silnice R6 má peníze připraveny. „Udělat se to musí celé a letos, “ dodává.
Ač ministerstvo dopravy i správce silnice označují R6 za nejhorší rychlostní komunikaci v Česku, platit za její použití musí řidiči dál. O tom, že by se rozbitý úsek do své opravy vyjmul z placení dálniční známky amýtného, ministerstvo dopravy neuvažuje.
„Dálniční známka opravňuje k využívání celé dálniční sítě, která se rok od roku zlepšuje. Navíc i díky dálničním poplatkům mohou nyní řidiči jezdit po rychlostní silnici až na hranici Prahy,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka s tím, že zrušit vybírání poplatků na krátký čas je nemožné i z důvodu plánování. „Potřebujeme rok dopředu vědět, jaké úseky budou zpoplatněny. S těmito údaji počítáme při sestavování rozpočtu,“ doplňuje.
Řidiči, kterým výtluky na R6 způsobí škodu na vozidle, si mohou podle právníků stěžovat a vymáhat náhradu škody. A také to dělají. „Stížnosti a žádosti o náhradu škod při poškození vozidel samozřejmě evidujeme, každý případ samostatně posoudíme, a pokud řidič nepřekročil omezenou rychlost a respektoval stav vozovky, snažíme se oprávněným požadavkům vyhovět,“ tvrdí Vápeníková.

O odškodnění nežádá Krajský radní a senátor Marcel Chládek, který si minulý týden cestou z Nového Strašecí do Pavlova protrhl o výtluk pneumatiku auta, o odškodnění nežádal. Patrně by se jej ani nedočkal. Podle právníků je totiž vymáhání náhrady škody na vlastníkovi komunikace složité. „Paradoxně řidiči, kteří stav silnice znají a vědí, kde výtluky či jiné překážky jsou, nárok uplatňovat nemohou, ani kdyby se vyhnuli devatenácti výtlukům a na tom posledním si způsobili škodu. Zákon to neumožňuje,“ říká Roman Flek z právního oddělení pojišťovny D. A. S., která se na ochranu řidičů specializuje.

***