09.05.2009 - DAGMAR HUMPOLÍKOVÁ - Brno - str. 01

Zastaví ochránci silnici na Vídeň?

 

Jižní Morava - Za hazardování s obyvateli Mikulovska i celé jižní Moravy označil protesty ekologů a občanských seskupení proti výstavbě rychlostní silnice R52 krajský radní Milan Venclík.
Po čtvrtečním zasedání rady kraje v Mikulově poprvé připustil, že by se silnice kvůli neustálým žalobám a sporům nakonec nemusela postavit. Milan Venclík, který je vládním zmocněncem pro výstavbu rychlostní silnice, vyzývá protestující sdružení k zodpovědnosti. „Ať ekologové lidem řeknou na rovinu, jak bude doprava v regionu vypadat za pár let. Celou chráněnou oblast kolem Pálavy zaplaví miliony aut a kamionů. Tady už přestává humor. Situace je vážná,“ řekl.
Nová silnice by se měla napojit na rakouskou dálnici A5. Rakušané minulý týden oznámili, že ji k našim hranicím přivedou v roce 2013. Hrozí však, že na rakouskou dálnici v Mikulově bude navazovat jen dvoupruhová silnice. Stavět se ještě nezačalo. Není ani stavební povolení. K tomu je třeba nový územní plán. Ten však dosud leží u Nejvyššího správního soudu v Brně. Ekologové jej označili za nezákonný.
„Je vážné podezření, že došlo k porušení zákona. Stavba silnice silně naruší ráz krajiny. Je třeba brát v úvahu i názory obcí,“ říká náměstek primátora Brna a člen krajské organizace Strany zelených Martin Ander.
Pokračování na str. B2

Pokračování ze str. B1
Dlouholeté vleklé spory ekologů a politiků kolem výstavby rychlostní silnice z Pohořelic do Mikulova na rakouské hranice mohou podle vedení Jihomoravského kraje vést k dopravnímu kolapsu v regionu. Podle statistik se po nedostačující stávající silnici valí miliony aut. A přibývají. „Už teď Mikulovem denně projede až sedmdesát tisíc automobilů,“ upozorňuje starosta Mikulova Rostislav Koštial. Hejtman Michal Hašek označil spory o R52 za nejvážnější problém kraje, který brzdí rozvoj regionu. „Na rakouské straně pokračují velmi intenzivně stavební práce v souladu s mezivládní dohodou. Nemůžeme připustit, že bychom na jejich dálnici nenavázali,“ řekl.
Klíč k řešení situace podle něj teď drží ministerstvo životního prostředí. „O realizaci se nerozhoduje v Brně. Proto budu chtít co nejdříve jednat s novým premiérem, ministrem dopravy a ministrem životního prostředí. Budu požadovat odblokování významných infrastrukturních staveb v kraji. Je to moje osobní priorita,“ zdůraznil Hašek.

Když to dobře půjde, v dubnu začneme Politici doufají, že do konce roku dostane Ředitelství silnic a dálnic, které má stavbu uskutečnit, územní rozhodnutí. Pak by mohlo začít s výkupy pozemků. Alespoň pro úseky Pohořelice - Ivaň a Perná - státní hranice.
Zvláštním problémem v projektu bude pro kraj zřejmě požadavek ochránců přírody v souvislosti s budováním úseku přes novomlýnská jezera. Podle náměstkyně hejtmana Anny Procházkové žádají vybudování tří plovoucích ostrůvků v jezerech pro vodní ptactvo. „Výjimku pro úsek už udělila Správa Chráněné krajinné oblasti Pálava. Jiná ekologická sdružení však proti ní podala odvolání k Nejvyššímu správnímu soudu. Jeho rozhodnutí je zatím v nedohlednu,“ uvedla.
Podle Venclíka by mohlo být územní rozhodnutí hotovo během prázdnin, do konce roku pak vypsáno výběrové řízení. Jestliže by se našly tři miliardy ve státním rozpočtu, mohla by stavba začít v dubnu 2010. „Pokud se však někdo opět odvolá, silnice nebude ani do roku 2020 postavena,“ varoval Venclík.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno